reklamı kapat

POPÜLER

YouTube

Uzun zamandır beklenen YouTube özelliği nihayet Android’de

iOS kullanıcılarının YouTube tarafından duyurulur duyurulmaz elde ettiği “Koyu tema” modu nihayet Android kullanıcılarıyla da buluşuyor.

YouTube geçtiğimiz mart oyunda mobil kullanıcılar için “Koyu tema”yı duyurmuş ve kör edici beyazlıktaki arka planına artık kullanıcıları mecbur etmeyeceğini müjdelemişti. Duyuru gerçekleştikten sonra iOS kullanıcıları güncelleme ile özelliğe hemen kavuştu. Ancak özellik Android kullanıcıları için biraz gecikti. Görünen o ki yeni bir güncelleme ile beraber bu özellik Android kullanıcılarına da dağıtılmaya başlanmış. Reddit‘te ortaya çıkan gelişmeye göre, uygulamanın 13.35.51 sürümü, koyu temayı nihayet kullanıma sunuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Güncelleme ile dağıtılıyor

Geçtiğimiz ay kullanıcılara dağıtılmaya başlayan özellik kapsamını genişleterek yeni sürümle daha çok kullanıcıya ulaşıyor. YouTube’un resmi Twitter hesabı üzerinden de dün atılan tweetle yeni özelliğin Android’e yakında geleceği müjdelenmişti. Özellik geldiğinde uygulama otomatik olarak koyu tema moduna geçiyor ve uygulama içi bildirimle bunu kapatmak isteyip istemediğiniz soruluyor. Eğer uygulamanıza hala koyu tema modu gelmediyse, en güncel sürümde olduğunuzu kontrol ettikten sonra uygulamayı tamamen kapatarak yeniden açmayı deneyebilirsiniz. Koyu temayı ayrıca Ayarlar > Genel adımlarını takip ederek de açabilirsiniz. Koyu tema kullanıcı deneyimini geliştirmeyi amaçlarken özellikle geç saatlerde video izlemek isteyenleri de şüphesiz bol ışıklı beyaz temanın “çarpıcılığından” kurtaracak.