reklamı kapat

POPÜLER

Instagram

Instagram için geleceği bulunan yeni özellikler, faydalı yenilikler

Sosyal medyanın merkezinde yer alan Instagram, bugün bulunan yeni özellikleriyle gündemde ses getirmiş durumda.

Instagram en son “istemeden” bazı kişileri “beğeni gizleme” sürecine dahil etmesi ile gündeme gelmişti. Daha sonra Twitter üzerinden bunun bir hata olduğunu ve sorunu çözdüklerini aktaran platform, bu sefer geliştirici Alessandro Paluzzi tarafından bulunan birçok yeni özellik ve yenilik ile gündemde. Paluzzi tarafından bulunan özelliklerin ilki “Affiliate sistemi” oluyor. Firmanın bu komisyon bazlı gelir elde etme yöntemini direkt olarak bünyesine dahil edeceği görülüyor. Ancak bunun başta çok kısıtlı bir kullanıcı için aktif edileceği düşünüyor. Paluzzi tarafından bulunan bir diğer yenilik ise “içerik kontrolleri” oluyor. Firmanın burada kişilerin özel mesajlardaki belirli sözcükleri gizlemesine imkan vereceği aktarılıyor. Uygulamanın gizlenmiş sözcükleri (Örneğin küfürler) barındıran direkt mesajları otomatik olarak engelleyebileceği de belirtiliyor ve bu gerçekten güzel görünüyor. Bulunan bir diğer yenilik ise Brightness.AI oluyor. Bu bir fotoğraf düzenleme seçeneği ve şimdilik tam olarak ne yaptığı bilinmiyor. Ancak bunun yapay zeka temelinde eklenen fotoğrafların pozlama değerlerini dengeleyeceği düşünülüyor. Bu da yine güzel görünüyor.

Instagram kısa süre önce Live Rooms ile gündemdeydi

Instagram Live Rooms, uygulama içerisinde aynı anda dört kişinin canlı yayın yapmasına imkan tanıyan bir özellik olarak kullanımda. Canlı yayın sürecini kişi / katılımcı açısından artırarak güzel bir adım atan firma, özelliğin önümüzdeki günlerde herkes için aktif olacağını aktarıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Dört kişiyle beraber müzisyenlerin ortak içerik üretmesi veya grup eğitimler gibi birçok yayın tarzı için etkili altyapı kuran firma, süreci gerçekten oldukça kullanışlı bir tasarımda kişilere sunuyor. Dört kişili Live Rooms yayınlarını elbette başkaları da izleyebiliyor ve yorum yaparak yayınlara katılabiliyor. Bu da etkileşimi yüksek yayınlar anlamına geliyor.

İlginiz Çekebilir

Xiaomi’den çok dikkat çeken konsept