reklamı kapat

POPÜLER

Instagram

Instagram notları yakında kişisel profillere geliyor

Instagram notları ortaya çıktığı kadarıyla yakında profillere geliyor. Firma aşırı kullanılmayan özelliği masada tutmaya devam ediyor.

Instagram içerisinde çok öne çıkmıyor olsa da bir “notlar” özelliği bulunuyor. Türkiye’de de açık olan ve direkt mesajlar içerisinde konumlanan bu özellik sayesinde sadece takip ettiğiniz takipçilerin ya da “yakın arkadaş” olarak eklediğiniz kişilerin görebileceği 60 karaktere kadar yazılı notlar veya emojiler paylaşabiliyorsunuz. İşte bu altyapıda bir güncelleme planlayan firma, yakında paylaşılan notları direkt olarak kişisel profillerde de gösterecek. Atıldıktan sonra 24 saat boyunca duran notlar, yeni dönemde yukarıda da görebileceğiniz üzere direkt olarak profil resminin üstünde görünecek. Dün de platform için güvenlik odaklı bir adım atılmıştı. Eğer kaçırdıysanız Instagram önümüzdeki günlerde küresel olarak bir adım atarak, 18 yaşın altında olan yani reşit olmayanlara gönderilen mesajlardaki çıplak fotoğrafları otomatik olarak algılayacak ve bulanıklaştırarak gizleyecek. Bu özelliği yerleşik olarak açık hale getirecek platform, bu sayede çocukların bir anda çıplak fotoğraflar ile karşı karşıya kalmasını önleyecek. Instagram için bu aralar çok sayıda özellik gündeme geliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Örneğin Alessandro Paluzzi tarafından bulunduğu kadarıyla Instagram kanallarında yakında fotoğraf yarışmaları düzenlenebilecek. Önümüzdeki aylarda kullanıma sunulacak bu yarışmalara takipçiler, kendi çektikleri fotoğraflar ile katılacak, kazananı yarışmayı başlatan kişi belirleyecek. Bir ödül ya da ödüllerin de olacağı bu altyapı, yüksek ihtimalle kısa sürede çok popüler olacak.

Paluzzi tarafından daha önce bulunduğu kadarıyla “Blend” isimli bir geliştirme aşamasındaki yeni imkan, direkt olarak iki kişi arasında özel olacak ve kişilerin birbirleriyle paylaştıkları Reels’ler ve diğer Reels beğenilerine bakarak, “Siz büyük ihtimalle bunları da beğenirsiniz” tarzında tavsiye Reels’ler gözler önüne serecek. Davet etme temelli çalışacak gibi görünen özelliğin ne zaman çıkacağı henüz belli değil ancak altyapı özellikle çiftlerin ve çok yakın arkadaşların hoşuna gidecek gibi görünüyor.

Instagram haberleri yanında bu da ilginizi çekebilir: Vivo X Flip katlanabilir telefon modeli