reklamı kapat

POPÜLER

TikTok LOG Tasarım

TikTok, yapay zeka temelli sanal influencer’lar geliştiriyor

Dünyanın en popüler sosyal medya ağlarından birisi olmayan devam eden TikTok, yeni gelen bilgilere göre sanal influencer’lar geliştiriyor.

TikTok çalışanları tarafından şu an şirket içinde aktif olarak test edildiği aktarılan bu yapay zeka temelli sanal influencer’lar, aktarıldığı kadarıyla direkt olarak reklam tarafına odaklanıyor. Sanal influencer’ların reklam verenler veya diğer satıcılar tarafından oluşturulan reklam metinlerini okuyabileceği gelen ilk bilgiler arasında. Henüz çıkışa hazır olmadığı belirtilen altyapı, önümüzdeki aylarda gerçek birçok influencer’ın gelir kapısını kapatabilir, bazı influencer’lar ise sanal versiyonlarıyla daha fazla reklam içeriği çıkarabilir hale gelebilir. Eğer kaçırdıysanız platform bir süredir fotoğraf odaklı uygulama TikTok Photos ile gündeme geliyordu. Kısa süre önce ise isim ilginç olarak TikTok Notes oldu. Geçtiğimiz aylarda firmanın TikTok Photos isimli ayrı bir uygulama üzerinde çalışmalar yaptığı ve bu uygulamanın direkt olarak fotoğraf paylaşımına odaklandığı söylenmişti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kısa süre önce ise bu uygulamanın TikTok Notes olarak isimlendirileceği ortaya çıktı ve bu fotoğraf odağı özelinde garip bir isim tercihi oldu. TikTok’ta paylaşılan ve paylaşılmış fotoğrafları bu uygulamaya otomatik olarak göndereceklerini belirten firma (Kapatma şansı verilecek), yeni uygulamanın yakında olduğunu söylüyor ancak henüz bir tarih vermiyor. Evet, platformda çok uzun zamandır video yanında fotoğraf paylaşılabiliyor ancak “Notes” uygulaması ile sadece fotoğrafa odaklanan yani videoyu bir kenara koyan eski Instagram’ın bir benzeri hazırlanıyor. Halen çok fazla detayın olmadığı uygulama, birçok kişinin hoşuna gidebilir çünkü platformun popülerliği ile fotoğraf tarafında yeni bir küresel merkez halini alabilir.

TikTok haberleri yanında bu da ilginizi çekebilir: Hyundai’den otomatik çalışan şarj robotu

İLGİLİ HABERLER