reklamı kapat

POPÜLER

Instagram LOG Tasarım

Meta AI ile Instagram içinde DM üzerinden iletişim kurulabilecek

Üretken yapay zeka temelli ChatGPT benzeri sohbet botu Meta AI ile Instagram içinde DM üzerinden iletişim kurulabilecek.

Meta AI ile Instagram içinde DM üzerinden iletişim altyapısı kısa süre önce bazı kullanıcılar üzerinde test edilmeye başlandı. Aklınıza gelebilecek her konuda cevap verebilen, içerik tavsiyesinde bulunabilen, görsel üretebilen ya da örneğin verdiğiniz komuta göre güzel bir şiir yazabilen sistem, 2023’ün eylül ayından bu yana masada yer alıyor yani geliştiriliyor. Bu altyapıyı WhatsApp için de kullanmak adına çalışan Meta, Meta AI’ı direkt olarak Instagram içindeki arama sonuçlarına ekliyor, özelliğin henüz herkese ne zaman geleceği ise bilinmiyor. Instagram için bu aralar çok sayıda özellik gündeme geliyor. Örneğin platform içerisinde çok öne çıkmıyor olsa da bir “notlar” özelliği bulunuyor. Türkiye’de de açık olan ve direkt mesajlar içerisinde konumlanan bu özellik sayesinde sadece takip ettiğiniz takipçilerin ya da “yakın arkadaş” olarak eklediğiniz kişilerin görebileceği 60 karaktere kadar yazılı notlar veya emojiler paylaşabiliyorsunuz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İşte bu altyapıda bir güncelleme planlayan firma, yakında paylaşılan notları direkt olarak kişisel profillerde de gösterecek. Atıldıktan sonra 24 saat boyunca duran notlar, yeni dönemde yukarıda da görebileceğiniz üzere direkt olarak profil resminin üstünde görünecek. Geçtiğimiz günlerde de platform için güvenlik odaklı bir adım atılmıştı. Eğer kaçırdıysanız Instagram önümüzdeki günlerde küresel olarak bir adım atarak, 18 yaşın altında olan yani reşit olmayanlara gönderilen mesajlardaki çıplak fotoğrafları otomatik olarak algılayacak ve bulanıklaştırarak gizleyecek. Bu özelliği yerleşik olarak açık hale getirecek platform, bu sayede çocukların bir anda çıplak fotoğraflar ile karşı karşıya kalmasını önleyecek. Instagram için bu aralar çok sayıda özellik gündeme geliyor.

Instagram haberleri yanında bu da ilginizi çekebilir: Vivo X Flip katlanabilir telefon modeli