reklamı kapat

POPÜLER

Instagram

Instagram içinde video not paylaşma dönemi başladı

 - Güncelleme: 12 Nisan 2024 09:22

Dünyanın en çok kullanılan sosyal medya ağlarından olmayı sürdüren Instagram içinde video not paylaşma dönemi başladı.

Instagram içerisinde uzun süredir çok öne çıkmıyor olsa da bir “notlar” özelliği bulunuyor. Türkiye’de de açık olan ve direkt mesajlar içerisinde konumlanan bu özellik sayesinde sadece takip ettiğiniz takipçilerin ya da “yakın arkadaş” olarak eklediğiniz kişilerin görebileceği 60 karaktere kadar yazılı notlar veya emojiler paylaşabiliyorsunuz. Bu altyapı özelinde firma, “Bir not bıraktığında kişiler bildirim almayacak. Kişiler notunu 24 saat boyunca görebilir ve bir mesajla yanıtlayabilir.” açıklamasını yapıyor, bu altyapıda artık video desteği de bulunuyor. Yakında herkese açılacak bu altyapı sayesinde artık arkadaşlarınızın görebileceği sadece 2 saniyelik video notlar paylaşabileceksiniz. 24 saat boyunca kalacak bu videolar, şimdilik çok kısa olduğundan yüksek bir kullanıma ulaşacak gibi görünmüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Instagram için başka özellikler de yolda bulunuyor. Alessandro Paluzzi tarafından bulunduğu kadarıyla Instagram, “My Week” isimli bir özellik geliştiriyor. En son öğrendiğimiz kadarıyla halen üzerinde erke aşama test çalışmaları süren yani çıkışa hazır olmayan bu özellik, firmanın beta kodlarına eklediği açıklamalara göre son 7 gün içinde paylaşılan hikayeleri bir araya getirecek, kişiler bu seçkiden istedikleri zaman herhangi bir hikayeyi kaldırabilecek ya da sessizce sadece “My Week” bölümüne özel bir hikaye ekleyebilecek.

Firmanın en son beta sürümlerinde, “Son 7 gündeki hikayelerinizi otomatik olarak öne çıkarın. Hikayeleri istediğiniz zaman kaldırabilirsiniz.” açıklamasını da kullandığı altyapı, şimdilik anlaşıldığı kadarıyla profillerde gösterilecek ve isteğe bağlı olacak. Instagram için aynı zamanda bir “Wall” yani “Duvar” özelliği de geliştiriliyor. İlk aşamada “My WonderWall” olarak geçen ancak en son beta sürümlerinde sadece “Wall” olarak isimlendirilen özelliğe, kişilerin profillerine eklenecek bir butondan ulaşılabilecek.

Paluzzi tarafından gösterildiği kadarıyla bu “kişisel duvarlara” farklı yazılar, paylaşımlar, GIF’ler, fotoğraflar veya müzikler eklenebilecek, kişisel duvara gelen kişiler bu içerikleri beğenilebilecek ya da cevap verebilecek. Duvar içine paylaşım sabitleme özelliğini de ekleyen Instagram, burayı sadece kişilerin takip ettiği takipçilerine özel kılacak.

Instagram haberleri yanında bu da ilginizi çekebilir: Vivo X Flip katlanabilir telefon modeli

İLGİLİ HABERLER