reklamı kapat

POPÜLER

AirPods

2. nesil AirPods, 3. nesil AirPods ve AirPods Pro arasındaki farklar

2. nesil AirPods, 3. nesil AirPods ve AirPods Pro arasındaki farklar tam olarak neler? Merak edenler için işte cevaplar;

Apple dün akşam yeni AirPods’un üzerindeki perdeyi kaldırdı. Model direkt olarak 3. nesil ibaresiyle görücüye çıkarıldı. Peki 2. nesil eski model ile yenisini arasında ne fark var? Burada Pro model nasıl farklılaşıyor? İşte cevaplar;

İlk olarak 2. nesil ve 3. nesil AirPods modellerinde ANC yani aktif gürültü engelleme yer almıyor. AirPods Pro ise diğerlerinden farklı olarak silikon uçlu kulak içi formunu benimsiyor ve ANC ile geliyor. Bu modelde ayrıca diğerlerinde olmayan Şeffaf Mod da bulunuyor. Bu tam olarak ANC ile bağlı olarak kulaklığa eklenen bir özellik.

Ortak olarak üç model de H1 çipi ve Bluetooth 5.0 üzerine kuruluyor. Su geçirmezlik üç model arasında sadece 2. nesil AirPods’ta yer almazken, MagSafe şarj kutusu da sadece 3. nesil modelde ve Pro’da sunuluyor.

3. nesil AirPods’ta ve Pro modelde aynı zamanda 2. nesil AirPods’ta olmayan Dinamik kafa izleme özellikli uzamsal ses, yüksek dinamik aralıklı özel amplifikatör, kuvvet sensörü, yüksek gezinimli özel Apple sürücüsü, iç kısım mikrofonu ve adaptif EQ bulunuyor. Ayrıca 3. nesil AirPods’ta ve Pro modelde kulaklık ucu kontrol seçenekleri de 2. nesil’den daha fazla seçenek getiriyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yeni nesil AirPods elbette Türkiye’de de satılacak

Özellikle yurt dışında inanılmaz çok satacak modelin açıklanan yurt dışı fiyatı 179 dolar seviyesinde yer alıyor. Modelin Türkiye fiyatı ise 1.999 TL olarak açıklandı.

Apple’ın Global Pazarlamadan Sorumlu Başkan Yardımcısı Greg Joswiak, “AirPods; çığır açan tasarımı, olağanüstü ses kalitesi ve yaşattığı sihirli deneyimle kablosuz kulaklıkları sonsuza dek değiştirdi,” diyor ve ekliyor:

“Yeni nesil AirPods’u sunmanın heyecanını yaşıyoruz. Yeni nesil AirPods’da Adaptif EQ ve dinamik kafa izleme özellikli uzamsal ses teknolojisi sayesinde sağlanan benzersiz bir ses kalitesinin yanı sıra, Apple aygıtları arasında kusursuz etkileşim olanağı bulunuyor. Böylece dünyanın en çok satan kulaklığı daha da iyi hale geliyor.”

İlgili Video