reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi Mi Air Charge

Rüya gerçek oluyor! Xiaomi tamamen kablosuz şarj teknolojisini duyurdu

Teknoloji dünyası kablosuz şarj teknolojisi konusunda yepyeni bir adıma imza atıyor. Xiaomi uzun zamandır konuşulan tamamen kablosuz şarj teknolojisiyle ilgili ilk bilgileri paylaştı. Xiaomi Mi Air Charge teknoloji dünyasına yeni bir soluk getiriyor.

Devrim niteliğinde bir teknoloji olan tamamen kablosuz şarj teknolojisi mobil cihazları herhangi bir kablosuz şarj cihazına koymadan da kablosuz olarak şarj etmeye imkan tanıyor. Xiaomi tarafından duyurulan Mi Air Charge isimli cihaz kullanıcıların telefonlarını kullanırken de telefonlarını şarj etmesine yardımcı oluyor. Xiaomi Mi Air Charge kablosuz destekli akıllı telefonlara 5 wattlık bir destek sağlıyor. 5 wattlık şarjın uzunca zamnadır iPhone’larda kullanılan şarjla aynı olduğunu söylemek mümkün. Baz istasyonunda 144 adet antenin yer aldığı  Xiaomi imzalı şarj sisteminin birden fazla cihazı aynı anda şarj edebileceği konuşuluyor. Cihaz birkaç metre uzaklıktaki bir telefonu kablosuz olarak şarj edebiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xiaomi Mi Air Charge kablosuz şarj cihazı için geri sayım başladı

Akıllı telefonlarla sınırlı kalmayacak teknoloji akıllı saatleri ve kablosuz kulaklıkları da şarj edebilecek. Xiaomi cihazın duyurusu gerçekleştirse de bu teknolojiyi ne zaman göreceğimiz henüz belli değil. Ancak duyuru yapılması teknoloji tutkunlarını heyecanlandıracağa benziyor. Konuyla alakalı yeni gelişmeler geldiğinde sizlerle paylaşacağız, LOG’u takip etmeye devam edin.

İlgili video

Mi Air Charge tanıtım videosu