reklamı kapat

POPÜLER

Netflix

Friends hayranlarının yıllardır uyguladığı yöntem Netflix özelliği oluyor

Netflix belli başlı dizilerin için ilginç bir özelliği test ediyor. Özellik Friends, How I Met Your Mother, Brooklyn 99 gibi diziler için geliyor.

Başta Friends izleyicileri olmak üzere sevilen komedi dizilerinin izleyicilerinin sık sık gerçekleştirdiği eylemlerden biri Netflix özelliği olmaya hazırlanıyor. Netflix, belli başlı diziler için “Karışık oynat” özelliğini test ediyor. Android uygulaması üzerinden halihazırda The Office, New Girl, Our Planet, Arrested Development gibi dizilerde denenebilen bu özellik, komedi dizileri dışında birbirinden bağımsız bölümlere sahip içerikler için de ideal bir alternatif oluşturuyor. Netflix’in bu özelliğe sahip olmak üzere seçtiği içeriklerde uygulanan kriter ise açıklanmış değil. Özelliğin Android uygulamasının 7.6.0 versiyonunda gözlemlenebildiği belirtiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Şimdilik sadece Android uygulamasında

Platformun Deadline‘a yaptığı açıklama şu şekilde: “Android mobil uygulamasında kullanıcılarımızın farklı TV serilerinde rastgele bölümler oynatmasını sağlayan bir özellik test ediyoruz. Bu özelliğin test süresi bölgelere göre farklılık gösterebileceği gibi özellik kalıcı da olmayabilir.

Yorgun bir günün sonunda sırf arkada ses olsun diye dahi favori dizinizin bölümlerinin rastgele oynaması hoş bir ekleme olabilir. Ancak açıklamada da belirtildiği gibi özellik herkese açık değil. Masaüstünden de deneyimlenemeyen özelliğin iOS kullanıcılarına açılmadığı belirtiliyor. Şimdilik belli başlı Android kullanıcıları bu yeni özelliğin keyfini çıkarabiliyor.

İlginizi çekebilir

Türkiye kütüphanesinin Nisan 2019 içerikleri