reklamı kapat

POPÜLER

Huawei

P Smart Z

Huawei

Patenti alınan Huawei imzalı ilginç akıllı telefon tasarımı

Akıllı telefon tarafının yıldız ismi Huawei, gelecek için çalışmaya devam ediyor. Firma bu sefer ilginç bir tasarımla gündemde yer alıyor.

Tüm sektörü etkileyen iPhone X sonrasında pazarda bir “çentikli akıllı telefon” patlaması yaşandı. Firmalar çerçeveleri inceltmek için çentikli tasarımları tercih etmeye başladı. Daha sonra ekran delikleri ve kızaklı ön kameralar hayatımıza girdi. Biliyorsunuz bunların hepsini Huawei de aktif olarak denedi. Firma gelecekte ise daha farklı bir tasarımla karşımıza çıkacak gibi görünüyor. Yeni ortaya çıkan bir patent, firmanın ince çerçeveleri çatı benzeri bir üst çerçeve ile sunacağını gösteriyor. Normalde düz tercih edilen standart bir çerçeveden daha güzel duran bu üst çerçeve, firmaya normalden daha geniş bir çalışma alanı veriyor. Buraya ahize, sensörler ve ön kameranın rahatlıkla yerleştirilebileceği görülüyor. Elbette bu tasarımı kullanıp kullanmayacağı bilinmeyen firma, geleceğe yönelik ilginç planlar yapıyor.

Huawei
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei sektörün en yenilikçi isimleri arasında yer alıyor

Firma bu yenilikçi yapıyı şu an daha çok donanım tarafında ortaya koyuyor ancak katlanabilir telefon Mate X ile tasarım tarafında neler yapabileceğini de gözler önüne seriyor. Kısa süre önce ön kamerası gövdeden çıkan kameraya sahip ilk modeli P Smart Z modelini tanıtan Huawei, farklı şeyleri denemeyi rakiplerinden daha çok seviyor.

İlginizi Çekebilir

Firmanın dizüstü bilgisayarlarında yer alan paylaşım sistemi