reklamı kapat

POPÜLER

Samsung’dan 64 megapiksellik görüntü sensörü

Samsung endüstrinin en yüksek görüntü sensörünü duyurdu. ISOCELL Bright GW1, Samsung’un mevcut 48 megapisel bileşeni ile aynı 0,8 μm büyüklüğündeki pikselleri kullanan 64 megapiksel bir sensör olarak karşımıza çıkıyor. Yeni sensör, daha fazla ışık yakalayabilen fiziksel olarak daha büyük bir sensör olacağı anlamına geliyor.

Bright GW1, mevcut 48 megapiksel sensörlerin varsayılan olarak 12 megapiksel fotoğrafları çıkarması gibi dört pikseli bir araya getirerek 16 megapiksel görüntüler üretiyor. Samsung’un yeni sensörü ayrıca tam çözünürlüklü 64 megapiksel çekimler için renk filtresini iyi ışıkta çözebiliyor. Samsung ayrıca 48 megapiksellik güncellenmiş bir kamera sensörünün duyurusunu da gerçekleştirdi.

Samsung Electronics’in sensör işlerinden sorumlu başkan yardımcısı Yongin Park, “Son birkaç yılda, cep telefonu kameraları günlük anlarımızı kaydetme ve paylaşmada ana araç haline geldi” dedi. “Daha fazla piksel ve gelişmiş piksel teknolojileri ile Samsung ISOCELL Bright GW1 ve GM2, günümüzün en şık mobil cihazlarına günlük hayatımızı kaydetme biçimimizi geliştirecek ve değiştirmemize yardımcı olacak yeni bir fotoğraf seviyesi getirecek.”

ISOCELL Bright GW1, Samsung’un 0.8μm piksel görüntü sensörü serisindeki en yüksek çözünürlüğe sahip 64 megapiksel görüntü sensörü.  Piksel birleştirme Tetracell teknolojisi  ve remosaic algoritması ile GW1, düşük ışıklı ortamlarda parlak 16 megapiksel görüntüler ve daha parlak ayarlarda son derece ayrıntılı 64 megapiksel çekimler yapılabiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung zengin tonlar sunan HDR performansıyla dikkat çekiyor

GW1, zengin tonlar sağlayan 100 desibele (dB) kadar gerçek zamanlı yüksek dinamik aralığı (HDR) destekliyor. Buna karşılık, geleneksel bir görüntü sensörünün dinamik aralığı yaklaşık 60 desibeldir, insan gözünün ise tipik olarak 120 desibel olduğu kabul ediliyor.

64 megapiksellik sensörü hangi modelde göreceğiz?

Samsung ISOCELL Bright GW1 ve GM2’nin bu yılın ikinci yarısında üretime girmesi bekleniyor. 64 megapiksellik kamera sensörünün ağustos ayında tanıtılmasını beklediğimiz Galaxy Note 10’da yer alma ihtimali bulunuyor. Samsung’un bu sensörü önümüzdeki yıl piyasaya sürülecek Galaxy S11’de de kullanması da olası. Şirketin geliştirdiği kamera sensörünün sunacağı performansı merak ediyoruz.

İlginizi Çekebilir

atlanabilir telefon Galaxy Fold