reklamı kapat

POPÜLER

iPhone_X
iPhone_X
Oppo_R15

Dünyanın en çok satan akıllı telefonları belli oldu

Araştırma şirketi Counterpoint Research, geçtiğimiz yıl en çok satılan akıllı telefonları kamuoyuna paylaştı. Counterpoint Research‘ün yaptığı araştırmaya göre 2018 yılında  en çok satılan akıllı telefon iPhone X oldu. iPhone X, Face ID teknolojisi ve sunduğu yeniliklerle kullanıcıların ilgisini çeken model olarak sunulmuştu. Apple, iPhone X modelinin ardından iPhone Xs ve iPhone Xs Max’i piyasaya sürmüştü. Her iki model de iPhone X’un gelişmiş versiyonu olarak piyasadaki yerini almıştı. iPhone Xs ve iPhone Xs Max’in Türkiye’deki yüksek satış fiyatları sebebiyle eleştirilerin gelmesine neden olmuştu. Yeri gelmişken söyleyelim. iPhone Xs’in başlangıç fiyatı 9.899 TL, iPhone Xs Max’in başlangıç fiyatı ise 10.799 TL.

Dünya genelinde yapılan araştırma sonucunda ikinci sırada yine Apple‘ın bir akıllı telefonu yer alıyor. iPhone 8‘in ikinci sırada yer aldığı listede en çok satılan üçüncü telefon ise iPhone 8 Plus. iPhone 8 ve iPhone 8 Plus modelleri tasarım olarak yenilik sunmasa da performans açısından güçlü modeller olarak göze çarpmıştı.

Dördüncü sırada iPhone 7 ve hemen ardından Xiaomi Redmi. 5A geliyor. Samsung’un 2018 yılındaki amiral gemisi telefonu Galaxy S9 ise listede 6’ıncı sırada karşımıza çıkıyor. Galaxy S9’un ardından en çok satılan telefonlardan biri de iPhone Xs Max modeli göze çarpıyor. Çin’de en çok satılan telefonun ise Oppo R15 modeli olduğu belirtiliyor. Çin’de en çok satılan ikinci telefon iPhone X, üçüncü sırada ise Oppo A5 modeli yer alıyor. Huawei markasının hiçbir modelinin listede yer almaması ise kafalarda soru işareti oluşturuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

iPhone X listede ilk sırada karşımıza çıkarken Huawei modelleri listeye girebildi mi?

Counterpoint, Huawei P20 Lite‘ın 13 milyon sattığını ancak bu rakamla telefonun en çok satan 10 telefon arasına giremediğini belirtiyor. Huawei’nin kamera performansıyla büyük beğeni toplayan P20 ve P20 Pro modellerinin listede kaçıncı sırada yer aldığı ise açıklanmadı. 2018 yılında en çok satılan akıllı telefonlara galeri üzerindeki görsellerden ulaşabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Redmi’den bütçe dostu amiral gemisi geliyor