reklamı kapat

POPÜLER

Yeni Twitter özelliği

Twitter, YouTube odaklı beklenen özelliği sonunda getiriyor

Sosyal medyanın karakter limitli platformu Twitter, çok uzun zamandır talep edilen YouTube özelliğini sonunda getiriyor.

Twitter, yapılan resmi açıklamaya göre iOS tarafında YouTube videolarının direkt olarak uygulama içerisinde izlenebilmesi için testlere başladı. Bu sayede Twitter’da paylaşılmış bir YouTube videosuna bastığınız zaman uygulamayı terk etmek zorunda kalmayacaksınız. Şimdilik dediğimiz gibi test sürecinde olan bu ufak ancak faydalı imkan, yakında herkes için açılacaktır. Kullanıcı geri bildirimlerine çok geç geri dönüşler yapan firma, yine de son dönemde güzel adımlar atmaya devam ediyor. Platforma yüksek kaliteli fotoğraf yükleme ile fotoğrafları kesme olmadan gösterme imkanları da geliyor. Twitter yavaş yavaş olgunlaşıyor.

Twitter başka çalışmalar içerisinde de yer alıyor

Twitter, yıllardır çok ama çok talep edilmesine rağmen atılmış bir tweet üzerinde değişiklik yapılmasına izin vermiyor. Kişiler en ufak hataları için bile tweet’i silip yeniden atmak zorunda kalıyor. Burada kişiler en azından yeni atılan tweet’lere 10 ya da 20 saniyelik bir düzeltme imkanı verilmesini istiyor. Ancak firma çok garip şekilde inatla bunu getirmiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Geçtiğimiz günlerde ise Twitter’ın test ettiği bununla bir bakıma bağlantılı bir özellik ortaya çıktı. Twitter’ın aktif olarak denediği özellik, kişilerin attıkları bir tweet’i paylaştıktan hemen sonra geriye almasına imkan tanıyor. Bu “göndermeyi geri al” özelliği sayesinde yazılan içerik kaybolmuyor, üzerindeki son dakika değişiklikler yapılarak yeniden paylaşılabiliyor.

İlginizi Çekebilir

Epic Games tarafından gösterilen göz alıcı sistem