reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Bekleyiş son buldu; Twitter’da yeni dönem resmen başladı

Hatırlayacağınız üzere Twitter eylül ayının sonunda kullanıcılarını şaşırtan bir duyuruda bulunmuş ve karakter sınırının 140’tan 280’e çıkartıldığını açıklamıştı. Heyecan uyandıran bu yeni özellik bir süre test aşamasında kaldı. Dolayısıyla bu süreçte 280 karakterli tweet atabilenlerin sayısı oldukça kısıtlıydı. Sonunda test sürecinin sonuna geldik ve Twitter’da yeni bir dönem başlamış oldu.

Advertisement

Bu radikal değişikliğin duyurulmasının ardından 280 karakterli tweet atma yöntemleri ortaya çıkmıştı. Fakat Twitter bu yöntemlerin hepsini birer birer engellemekten geri durmadı. O yüzden de pek çok kullanıcının 280 karakterli tweet atabilmek için uzun bir süre beklemesi gerekti. Bir buçuk ayın ardından bekleyiş son buldu. Artık 280 karakterli tweetlerin keyfini herkes sürebilecek!

Değişimin olumlu etkisi

Twitter tarafından paylaşılan verilere bakılırsa testin ilk günlerinde birçok insan 280 karakter limitini dolduran tweetler atmayı tercih etti. Bunun nedeni ise uygulamanın çok yeni olmasıydı. Aradan geçen zaman alışılmış düzene geri dönmemizi sağladı. Tweetlerin büyük bir çoğunluğu eski limit olan 140’ı bile aşmıyordu. Fakat enteresan bir şekilde insanlar daha fazla tweet atmaya ve aktif olmaya başladı. Bunun yanında 280 karakter sınırına dayanan tweetlerin oranı ise yüzde 1 civarında kaldı.

Twitter’ın heyecan uyandıran bu yeni özelliğini siz de denemek istiyorsanız, yapmanız gereken hiçbir işlem bulunmuyor. Hesabınızı açıp, gönlünüzce tweet yazabilirsiniz. Çünkü artık 140 karakterden geri sayım yapılan günler geride kaldı.