reklamı kapat

POPÜLER

twitter

Twitter bir sınırlandıramaya daha veda ediyor

Son yıllarda ciddi bir düşüş yaşayan Twitter kullanıma sunduğu yeni özelliklerle bu gidişata “dur” demeye çabalıyor. Platform önce 140 karakter sınırını 280’e yükseltmişti. Şimdi benzer bir isim Twitter isimleri için geçerli olacak.

Fark ettiyseniz son zamanlar Twitter’ın adını çok anıyoruz. Bunun en önemli nedeni ise platformun temellerinden biri olan 140 karakter sınırlamasının değiştirilmiş olması. Artık 280 karakterli tweetler atabiliyoruz ve kullanıcılar bu alternatifi farklı farklı şekillerde değerlendiriyor. Öyle ki artan karakter sayısını satranç oynamak için kullanan bile var! Elde ettiği bu yükselişi korumak isteyen Twitter şimdi bir başka sınırı gözden geçiriyor: Twitter ismindeki karakter sınırı.

Değişikliğin kapsamı

Öncelikle belirtelim, burada bahsettiğimiz değişiklik Twitter kullanıcı isimlerindeki sınırlamayla alakalı değil. Bildiğiniz gibi platformdaki kullanıcı adının yanında bir da isim kısmı bulunuyor. Kullanıcı adınız ne olursa olsun, isim kısmını değiştirebiliyorsunuz. Bu özelliğin amacı istediğiniz kullanıcı adı alınmış olsa bile, gerçek isminizi kullanabilmeniz. İşte Twitter bu alandaki sınırlandırmayı azaltmaya karar verdi. Eskiden sadece 20 karakterli bir isim tercih edilebiliyordu. Twitter tarafından duyurulan değişiklikle birlikte bu sınır 50’ye yükseltildi. Böylece sevdiğiniz şarkı sözlerini, replikleri veya şiirleri Twitter adınız olarak kullanmanızın önündeki engel tamamen kalmış oldu.