reklamı kapat

POPÜLER

Twitter’da 140 karakter sınırı kalkıyor

140 karakterin duygu ve düşüncelerinizi ifade etmek için çok az, zincir tweet’lerin ise anlatacaklarınızın devamlılığı için hiç de kullanışlı olmadığını düşünüyorsanız müjde. Yakında romanınızın ilk bölümünü Twitter‘dan yayınlayabilirsiniz.

Belki romanınızın ilk bölümünü değil ama büyük bir kısmını tweet olarak atmaya hazır olun.Twitter’ın 140 karakterlik sınırını genişletecek olması belki yeni konuşulan bir durum değil ancak ufak ufak resmiyete dökülüyor gibi görünüyor. Özel mesajlara gelen 10 bin karakterlik sınırdan sonra, Twitter 2016’nın ilk çeyreğinde 10 bin karakterlik tweet’ler atmak için yeni bir özellik deniyor. Jack Dorsey, attığı bir tweet’le de yakın zamanda bu güncellemeyi alacağımızın sinyalini verdi.

Twitter’ı Twitter yapan elementlerin hız, ulaşılabilirlik ve her daim çevrim içi olma durumu olduğunu belirten Dorsey aynı zamanda kullanıcıların alışkanlıklarını takip ettiklerini ve onlara yeni olanaklar sunmak istediklerini de belirtti. Kullanıcıların uzun metinlerin görsellerini çekerek paylaştığına dikkat çeken Dorsey bu görsellerin metne dökülebileceğini söylüyor. Twitter’ın tüm esprisinin 140 karakter sınırı olduğunu unutmayan Dorsey, ana tweet’lerin yine böyle olacağını ancak yeni olanakların da geliştirilebileceğini belirtiyor. Bu durumda direkt olarak 10 bin karakterlik sınır yerine belki uzun tweet’ler için yeni bir özellik getirilebilir. Ancak tabii bu haber pek çok Twitter kullanıcısını paniğe sürüklemiş durumda. Aşağıdaki tweet ise en iyi örneklerinden biri. Biz de Twitter kullanıcılarının 10 bin karakterlik dramalara hazır olduğundan emin değiliz.

YORUMLAR