reklamı kapat

POPÜLER

Twitter

Twitter CEO’sundan kullanıcıları üzen açıklama

Twitter CEO’su Jack Dorsey, platformun sıkı kullanıcıları üzecek bir açıklamada bulundu. Bu açıklamanın arkasında direkt olarak tweet düzenleme yer alıyor.

Twitter’da attığınız bir tweet’i daha sonra değiştiremiyorsunuz. Kişiler tweet düzenleme imkanın gelmesini uzun süredir bekleniyor. Ancak bu yakında olmayacak gibi görünüyor. Çünkü Twitter CEO’su Jack Dorsey, “tweet” düzenleme özelliğinin büyük ihtimalle hiçbir zaman yapmayacağız diyor. Dorsey bu kararını “bir tweet gönderirsiniz ve biri bunu retweet eder. Bir saat sonra attığını bu tweet’in içeriğini değiştirirseniz, ilk yazdıklarınızı tweet’i retweet eden kişi tamamen farklı bir şeyi paylaşmış olur” şeklinde savunuyor. Aslında Dorsey bunda sonuna kadar haklı. Atılan tweet’lerin daha sonra değiştirilmesi platformun yapısı gereği pek mantıklı değil. Ancak zaten çoğu kullanıcı da bunu istemiyor. Kişiler attıkları bir tweet üstündeki ufak yazım hatalarını en azından paylaşımdan 5-10 saniye içerisinde düzeltebilmeyi istiyor. Biliyorsunuz ufak hatalar yüzünden attığı tweet’i silip yeniden yazmak zorunda kalan milyonlar bulunuyor. Firmanın buna bir türlü çözüm getirmiyor ve kullanıcılarını hiç dinlemiyor olması gerçekten inanılmaz görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Twitter bir numaralı haber kaynağı konumunda

2006 yılında bu yana hayatımızda olan platform, geçtiğimiz yıllarda 140 karakter limitini kaldırarak kullanıcılarını çok memnun etmişti. Umuyoruz benzer bir hamle anlık tweet düzenleme için de getirilir.

İlginizi Çekebilir

8K video çekebilen drone