reklamı kapat

POPÜLER

Jack Dorsey Twitter LOG Tasarım

Jack Dorsey, yeniden Twitter CEO’luğu için kapıyı kapattı

Elon Musk, Twitter platformunu satın alması sonrası gelişmelerin ardı arkası kesilmiyor. Bu sefer eski CEO Jack Dorsey gündemde.

Elon Musk, tam 44 milyar dolar vererek Twitter’ı satın aldı ve tek sahibi haline geldi. Platformun en önemli ismi halini alan Musk, en son satın alım yıl sonunda tamamlandıktan sonra bir süre için geçici CEO’luk görevini üstlenebilir haberiyle ses getirmişti. Musk’ın koltuğa kısa süre önce oturan Twitter CEO’su Parag Agrawal ile yola devam etmek istemediği biliniyor. Bu konuda bugün eski Twitter CEO’su Jack Dorsey de konuştu. Twitter’dan gelen bir soruya cevap veren Dorsey, net olarak bir daha şirketin CEO’luk koltuğuna oturmayacağını açıkladı. Dorsey ayrıca ilginç bir açıklama daha yaptı. Dorsey, “Twitter’in CEO’su kimse olmamalı” dedi ve burada yüksek ihtimalle daha önce de gündeme gelen, Twitter’ı merkezi olmayan bir sosyal medya platformu haline getirmek hedefinden bahsetti. Ancak bunun kısa vadede gerçek olması şimdilik çok olası durmuyor.

Elon Musk, Twitter için daha önce de bir açıklama ile ses getirmişti. 91 milyon takipçiye ulaşan Twitter hesabından konuşan Musk, “Twitter, şirket ve hükümetler için ücretli olabilir” demişti. Platformun normal kullanıcılar içinse her zaman ücretsiz kalacağını belirten Musk, “şirket ve hükümetler” kısmı için şimdilik kesin konuşmuyor. Elon Musk satın aldığı Twitter üzerinden para kazanma konusunda da birden fazla kez gündeme geldi. Musk’ın burada ilk olarak gelir dengesini kurmak adına işten çıkarma yapabileceği aktarılmıştı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Twitter’ı daha popüler hale getirmek adına ünlü isimlerin çok daha aktif hale getirilmesini isteyen Musk, çok takipçili kişilere etkileşimi artıracak içerikler üretmeleri adına destek parası vermeyi de düşünüyor.

Jack Dorsey ve Twitter açıklaması yanında bu da ilginizi çekebilir: Asus imzalı katlanabilir ekranlı ilk dizüstü modeli ile tanışın