reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Huawei Watch Fit 2

Türkiye beklentili Huawei Watch Fit 2 akıllı saat modeli geliyor

Akıllı saat pazarının en güçlü isimlerinden birisi olan Huawei, yeni modeli Huawei Watch Fit 2 akıllı saat ile gündemde.

Advertisement

Huawei Watch Fit akıllı saat modeli ilk çıktığında ses getirmişti. Çünkü Türkiye’de de satışa sunulan ürün, birçok benzerinden farklı olarak kare ya da yuvarlak değil dikdörtgen gövde yapısını benimsiyordu. Bu durum yine Türkiye pazarında satılması olası Huawei Watch Fit ile de değişmeyecek. Roland Quandt tarafından sızdırılan ürün, üç farklı renkte geliyor ve tanıdık ancak şık görünüyor. 1,74 inç 336×480 piksel ekran üzerine kurulan yeni ürün, Harmony OS 2.0 işletim sistemi taşıyor ve 100 farklı sporu algılayabiliyor. 292 mAh pili bulunan ürün, 10 güne kadar pil ömrü getiriyor ve su geçirmiyor. Bluetooth 5.2 ve GPS’e sahip akıllı saat, Avrupa’da 150 euro seviyesinde olacak.

Teknik olarak hatırlamak adına ilk sürüm 1,64 inç 456×280 piksel AMOLED ekrana, nabız sensörüne, GPS‘e ve 10 güne kadar pil ömrüne sahip. Bunun yoğun kullanımda 7 güne, GPS açıkken ise 12 saate düştüğü aktarılıyor. Yan tarafında tek bir fiziksel buton yer alan model, gelişmiş aktivite takibi yapıyor ve birçok sporu otomatik olarak algılayabiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Gövdesi belirli bir derinliğe kadar su geçirmeyen ürün, uyku takibi yeteneğine de sahip. Android yanında iOS cihazlarla da kullanılabilen Huawei Watch Fit akıllı saat, bu açıdan bildirimleri üzerine alabiliyor ve telefonlar için deklanşör görevini de üstlenebiliyor.

Huawei Watch Fit 2 akıllı saat yanında bu da ilginizi çekebilir: Çok ses getiren yarı insansı robot Ameca