reklamı kapat

POPÜLER

Twitter Parag Agrawal

Koltuğu tehlikede olan Twitter CEO’su büyük işten çıkarmalar yaptı

Elon Musk, Twitter platformunu satın alması sonrası gelişmelerin ardı arkası kesilmiyor. Bu sefer mevcut CEO Parag Agrawal gündemde.

Advertisement

Twitter’ı 44 milyar dolara satın alan Elon Musk’ın satın alım tam olarak tamamlandıktan sonra koltuğa kısa süre önce oturan Twitter CEO’su Parag Agrawal ile yola devam etmek istemediği biliniyor. Bu açıdan yıl sonunda koltuğunu kaybetme riski olan Agrawal, bugün büyük adımlar attı ve üst düzey şirket yöneticileri Kavyon Beykpour ve Bruce Falck ile yolları ayırdıklarını duyurdu. Buna ek olarak büyük işe alımları da dondurduğu aktarılan Agrawal, bu hamleler ile maliyeti azaltmak istiyor ancak arka planda çok daha büyük şeyler dönüyor. Yeni bilgilere göre Musk mevcut yönetime güvenmiyor ve bu açıdan üst seviyede büyük değişikler yapılıyor. Musk’ın şirketi tamamen kontrol etmeye başladıktan sonra bir süre için CEO koltuğuna oturabileceği ve genel olarak büyük işten çıkarmalar yapabileceği de aktarılıyor. Musk’a göre şirket çok daha verimli yönetilebilecek bir konumda bulunuyor.

Bugün eski Twitter CEO’su Jack Dorsey de gündeme gelmişti. Twitter’da gelen bir soruya cevap veren Dorsey, net olarak bir daha şirketin CEO’luk koltuğuna oturmayacağını açıklamıştı. Dorsey ayrıca ilginç bir açıklama daha yaptı. Dorsey, “Twitter’in CEO’su kimse olmamalı” dedi ve burada yüksek ihtimalle daha önce de gündeme gelen, Twitter’ı merkezi olmayan bir sosyal medya platformu haline getirmek hedefinden bahsetti. Ancak bunun kısa vadede gerçek olması şimdilik çok olası durmuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Elon Musk, Twitter için daha önce de bir açıklama ile ses getirmişti. 91 milyon takipçiye ulaşan Twitter hesabından konuşan Musk, “Twitter, şirket ve hükümetler için ücretli olabilir” demişti. Platformun normal kullanıcılar içinse her zaman ücretsiz kalacağını belirten Musk, “şirket ve hükümetler” kısmı için şimdilik kesin konuşmuyor.

Twitter CEO’sunun adımları yanında bu da ilginizi çekebilir: Asus imzalı katlanabilir ekranlı ilk dizüstü modeli ile tanışın