reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Elon Musk Twitter LOG Tasarım

Elon Musk, Twitter anlaşmasının askıya alındığını duyurdu

Elon Musk, Twitter platformunu satın alması sonrası kontrolü tam olarak eline almadı. İleride olacak bu durum öncesi sürpriz bir gelişme oldu.

Advertisement

Elon Musk Twitter’ı 44 milyar dolara satın aldı ve bunun parasını ayarladı ancak satım alım henüz resmileşmedi. Normalde bu durumun yılın sonuna doğru olması bekleniyordu. Şimdi ise Twitter’dan çok sürpriz bir duyuru yapan Musk, Twitter anlaşmasının geçici olarak askıya alındığını ve spam/sahte hesapların gerçekten de kullanıcıların yüzde 5’inden daha azını temsil edip etmediği konusunda doğrulama beklediğini açıkladı. Twitter’ın kullanıcı sayısı belirlemem özelinde yaşadığı bazı eski problemleri de bulunuyor. Firma kısa süre önce son üç yılda günlük aktif kullanıcısı sayısını belirlemekte dahi zorluklar yaşadıklarını kabul etmişti. Bu durum spam/sahte hesaplar özelinde de böyle. Firma bu hesapların daha fazla olabileceğini düşünüyor ve Elon Musk satın alıma devam etmeden önce bu konuda net sonuçlar bekliyor. Bu duyuru geldiğinden bu yana Twitter ciddi bir hisse kaybı yaşıyor.

Twitter bu aralar gündemden düşmüyor. Twitter CEO’su Parag Agrawal, dün büyük adımlar attı ve üst düzey şirket yöneticileri Kavyon Beykpour ve Bruce Falck ile yolları ayırdıklarını duyurdu. Buna ek olarak büyük işe alımları da dondurduğu aktarılan Agrawal, bu hamleler ile maliyeti azaltmak istiyor ancak arka planda çok daha büyük şeyler dönüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Son bilgilere göre Musk mevcut yönetime güvenmiyor ve bu açıdan üst seviyede büyük değişikler yapılıyor. Musk’ın şirketi tamamen kontrol etmeye başladıktan sonra bir süre için CEO koltuğuna oturabileceği ve genel olarak büyük işten çıkarmalar yapabileceği de aktarılıyor. Musk’a göre şirket çok daha verimli yönetilebilecek bir konumda bulunuyor.

Elon Musk ve Twitter adımları yanında bu da ilginizi çekebilir: Asus imzalı katlanabilir ekranlı ilk dizüstü modeli ile tanışın