reklamı kapat

POPÜLER

Elon Musk Twitter LOG Tasarım 2

Elon Musk, Twitter satın alımını rafa kaldıracak gibi görünüyor

Elon Musk, Twitter platformunu satın alma aşamasında halen tam olarak ikna olmamış durumda. Bu konuda yeni bir açıklama var.

Elon Musk, Twitter platformunu kağıt üzerinde 44 milyar dolara satın aldı ve bunun parasını ayarladı ancak satım alım henüz resmileşmedi. Normalde bu durumun yılın sonuna doğru olması bekleniyordu. Ancak geçtiğimiz ay sürpriz bir duyuru yapan Musk, Twitter anlaşmasının geçici olarak askıya alındığını ve spam/sahte hesapların gerçekten de kullanıcıların yüzde 5’inden daha azını temsil edip etmediği konusunda doğrulama beklediğini açıkladı. Bu doğrulama halen tam olarak gelmedi. Twitter CEO’su Parag Agrawal tarafından geçtiğimiz haftalarda bazı açıklamalar yapıldı ancak bunlar Musk’ı memnun etmedi. Çünkü yapılan hesaplara göre Twitter’ın yüzde 20’den fazlası sahte / spam / bot hesaplardan oluşuyor ve buna elinde kanıt bulunmuyor olmasına rağmen Musk da inanıyor. “Parag Agrawal yaptığı açıklamalar ile yüzde 5’lik rakamı doğrulamaydı” diyen Musk, Twitter’dan “anlaşmanın kanıt gelmeden bu şekilde ilerlemeyeceğini” belirtmiş ve görüşünü bir kez daha net şekilde aktarmıştı.

Şimdi Elon Musk’ın avukatı SEC temelli bir açıklama yaparak “Bu (Bot durumu), Twitter’ın birleşme sözleşmesi kapsamındaki yükümlülüklerinin açık bir ihlalidir ve Elon Musk, işlemi tamamlamama hakkı ve birleşme sözleşmesini feshetme hakkı da dahil olmak üzere bundan kaynaklanan tüm hakları saklı tutar” dedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sonuçta Twitter alımını ciddi ciddi rafa kaldıracak izlenimi oluşturan Musk, aslında genel olarak Twitter’ı satın alması istenmeyen bir kişi konumda. Bu açıdan satın alım gerçekleşmezse, bu duruma platformun çalışanları dahil birçok kişi fazlasıyla sevinecektir.

Elon Musk ve Twitter adımları yanında bu da ilginizi çekebilir: Asus imzalı katlanabilir ekranlı ilk dizüstü modeli ile tanışın