reklamı kapat

POPÜLER

Elon Musk Twitter LOG Tasarım 2

Elon Musk, Twitter satın alımını iptal etti

Elon Musk, Twitter platformunu satın alma aşamasında ikna olmamış durumda. Bu konuda beklenen resmi adım atıldı.

Elon Musk, Twitter platformunu kâğıt üzerinde 44 milyar dolara satın aldı ve bunun parasını ayarladı ancak satım alım resmileşmedi. Normalde bu durumun yılın sonuna doğru olması bekleniyordu. Ancak geçtiğimiz ay sürpriz bir duyuru yapan Musk, Twitter anlaşmasının geçici olarak askıya alındığını ve spam/sahte hesapların gerçekten de kullanıcıların yüzde 5’inden daha azını temsil edip etmediği konusunda doğrulama beklediğini açıkladı. Bu doğrulama tam olarak gelmedi. Twitter’ın CEO’su Parag Agrawal tarafından geçtiğimiz ay bazı açıklamalar yapıldı ancak bunlar Musk’ı memnun etmedi.

Çünkü yapılan hesaplara göre Twitter’ın yüzde 20’den fazlası sahte / spam / bot hesaplardan oluşuyor ve buna elinde kanıt bulunmuyor olmasına rağmen Musk da inanıyor. “Parag Agrawal yaptığı açıklamalar ile yüzde 5’lik rakamı doğrulamaydı” diyen Musk, Twitter’dan “anlaşmanın kanıt gelmeden bu şekilde ilerlemeyeceğini” belirtmiş ve görüşünü bir kez daha net şekilde aktarmıştı.

Daha sonra Elon Musk’ın avukatı SEC temelli bir açıklama yaparak “Bu (Bot durumu), Twitter’ın birleşme sözleşmesi kapsamındaki yükümlülüklerinin açık bir ihlalidir ve Elon Musk, işlemi tamamlamama hakkı ve birleşme sözleşmesini feshetme hakkı da dahil olmak üzere bundan kaynaklanan tüm hakları saklı tutar” dedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İşte bunların üstüne biraz önce resmi bir açıklama geldi ve Twitter alımı şimdilik sona erdi. Süreç yüzde 100 kesin değil ve Twitter tarafı satışı 44 milyar dolar üstünden yapmak adına yasal bazı adımlar atacaklarını belirtiyor. Ancak Musk şu an için net şekilde süreçten çekilmeyi istiyor. Yapılan paylaşıma göre Elon Musk, Twitter’dan yapılan açıklamalardan ve belirli konulara netlik kazandırılmamasından hiç memnun olmadı. Musk’ın bu kararı genel olarak iyi karşılandı çünkü çoğu kişi bu satışın yapılmasını istemiyordu. Çoğu kişi Elon Musk’ın Twitter’ı daha kötü bir yer haline getirmesinden korkuyordu.

Konu hakkında çalışanlarına bir bildirim geçen Twitter’ın önemli isimlerinden Sean Edgett, sürecin yasal seviyede devam ettiğini, bu yüzden konu hakkında paylaşım yapılmamasını istediklerini belirtti. Twitter’ın yönetim kurulu sürece onay verdikleri için anlaşmayı tamamlamak istiyor ve bu durumun yasal seviyede herhangi bir sıkıntı olmadan yapılmasını hedefliyor.

Elon Musk ve Twitter gelişmesi yanında bu da ilginizi çekebilir: Asus imzalı katlanabilir ekranlı ilk dizüstü modeli ile tanışın