reklamı kapat

POPÜLER

Jony Ive Apple

Apple baş tasarımcısı “Jony Ive” dergi kapağı tasarlarsa…

Bir trilyon dolarlık ilk şirket olma yolunda giden Apple‘ın baş tasarımcısı Jony Ive, Wallpaper dergisi için özel bir kapak tasarladı. Bu kapak daha önce gördüklerinize hiç benzemiyor.

Kısa süre önce Wallpaper dergisi ile çok özel bir röportaj gerçekleştiren Jony Ive, aynı zamanda dergi için özel bir kapak tasarımı da gerçekleştirdi. Sadece dergi abonelerine özel olduğu belirtilen bu kapak, gördüğünüz üzere bomboş. Endüstriyel tasarımlarında her zaman sadelikten yana olan Ive, kapak tasarımında ise “negatif alan kullanımı” konusunda sınırları zorlamış görünüyor. Sadece derginin genelde siyah olan logosunu şirketin eski renklerine gönderme yapacak hale getiren tasarımcı, onun harici bomboş bir kapak bırakmış. Dergi kapakları bildiğiniz gibi içeriğin aynasıdır ancak Ive buna yeni bir bakış açısı getirmiş görünüyor.

Jony Ive Apple

Apple baş tasarımcısı Jony Ive dergi ile neler konuştu?

Ünlü tasarımcı ilk olarak iPhone X’in şu anda sahip olmadığı yetenekleri gelecekte sunacağını belirtti. Yazılımın her zaman geliştiğini ifade eden Ive, bu durumun ilgi çekici ve büyüleyici olduğunu söyledi. Yazılım sayesinde telefonun gelişeceğini düşünen tasarımcı, bir sene içerisinde bu telefonun şu anda yapamadığı şeyleri yapacağını da dile getirdi. Geliştirilen ürünler açısından iPhone X’in çok önemli bir noktada gördüklerini söyleyen Ive, Apple’ın gelecekteki ürün planları hakkında yorum yapmaktan kaçındı.