reklamı kapat

POPÜLER

twitter hesap onaylama

Twitter’da 280 karakterli tweet atma yöntemleri

Sosyal medya platformu Twitter kendini yenilemeye hazırlanıyor. Bu kapsamda yazdıklarını 140 karaktere sığdırmayanları memnun edecek bir gelişme yaşandı. Twitter karakter sınırını 280’e çıkartmayı planladığını açıkladı. Fakat bu özelliğin kullanıma sunulabilmesi için önce test aşamasını geçmesi gerekiyor. Eğer 280 karakterli tweetler atmak için beklemek istemiyorsanız, siz de bu yöntemlerden birini deneyebilirsiniz!

Tweet 280

Juliette Pretot tarafından hazırlanan sistem basit bir şekilde 280 karakterlik tweet atmaya olanak sağlıyor. Önce buradaki linki yer imlerinize eklemeniz gerekiyor. Ardından Tweetdeck’i açıyorsunuz. Önce kaydettiğiniz yer imine tıklıyor, ardından tweetinizi 280 karakterli şekilde atabiliyorsunuz.

char280 Extention

Thomas Evans tarafından geliştirilen bu Google Chrome eklentisi 280 karakterlik tweet atmaya yardımcı oluyor. Önce eklentiyi buradan indiriyor, ardından istediğiniz gibi tweet yazıyorsunuz. Hepsi bu kadar!

Tweetdeck Geliştirici Menüsü

Bu yöntemi kullanabilmek için TweetDeck kullanıcısı olmak gerekiyor. tweetdeck.twitter.com adresine giriş yapıp farenin sağ tuşuna basıp, incele seçeneğine tıklıyorsunuz. Ardından yukarıda yer alan sources / kaynaklar sekmesine geliyorsunuz. Menüdeki ok işaretine tıkladıktan sonra snippets’i seçiyorsunuz. “New snippet” butonuna tıkladıktan sonra açılan sayfaya buradaki kodu yapıştırıyorsunuz. Sağ altta bulunan play / oynat simgesine bastıktan sonra siz de 280 karakterli tweet atabilirsiniz.

TamperMonkey Eklentisi

280 karakterli tweet atmanın bir yolu da TamperMonkey eklentisi. Bu eklentiyi indirdikten sonra Github’ta paylaşılan komut dosyasısına gidiyorsunuz. Raw tuşuna bastıktan sonra tampermonkey’nin bu komut dosyasını yüklemesini kabul ediyorsunuz. Bu eklenti etkin haldeyken Twitter’a girip 280 karakterli tweetler yazabilirsiniz.