reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Twitter LOG Tasarım

Twitter yakında “Makaleler” özelliğini kullanıma sunabilir

Sosyal medyanı bir numaralı haber alma merkezi konumunda yer alan Twitter, yakında “Makaleler” özelliğini kullanıma sunabilir.

Advertisement

Twitter biliyorsunuz kurulma temeli özelinde karakter limitine sahip bir servis. Bu limiti uzun süre önce 140’tan 280’e çıkaran ancak bu halen birçok kişiye yetmeyen servis, bu konuda en son Tweet Dizisi altyapısını hayatımıza dahil etmişti. Tweet dizisiyle birden fazla Tweet’i birbirine bağlayarak uzun paylaşımlarda bulunabiliyorsunuz. Ancak bu çok da kullanışlı sayılmaz. İşte bu yüzden yakında “Makaleler” özelliği geliyor gibi görünüyor.

Jane Manchun Wong tarafından bulunduğu kadarıyla firma “Twitter Articles” isimli bir özelliği aktif şekilde test ediyor. Henüz bu özellik hakkında çok fazla bilgi yok ancak makale sisteminin spesifik olarak çok uzun içerik paylaşımına odaklandığı düşünülüyor.

Makaleler için tarayıcı sürümüne ve uygulamalara özel bir kategori koyacak firma, bu kategoride paylaşılan tüm kişisel makaleleri gözler önüne serecek. Yüksek ihtimalle 2-3 ay içerisinde geniş çaplı olarak kullanıma sunulacak özellik, firmanın 2022 için planladığı yeniliklerinden sadece birisi konumunda bulunuyor.

En son NFT profil resmi ile ses getiren Twitter, hızlı şekilde büyüme göstermiyor ancak internetin merkezide kalacak geleceğe yönelik adımlarına devam ediyor.

İlginizi Çekebilir: Motorola’nın uzaktan kablosuz şarj teknolojisi