reklamı kapat

POPÜLER

Realme 9 Pro Plus

Realme 9 Pro Plus, Sony IMX766 OIS ile de fark yaratacak

Realme, ürün gamına çok yakında ekleyeceği Realme 9 Pro ve 9 Pro Plus modelleri için resmi paylaşımlar yapmaya devam ediyor.

Realme 9 Pro ile beraber 16 Şubat tarihinde tanıtılacak Realme 9 Pro Plus, en son nabız sensörü ile gündeme gelmişti. Firmanın resmi paylaşımı üzerinden öğrendiğimiz kadarıyla telefonda yerleşik olarak nabız sensörü olacak ve telefon nabız değerlerini ekrana entegre parmak izi sensörü üzerinden okuyacak. Şimdi ise dikkat çeken telefon için bir kamera bilgisi verildi. Realme Türkiye’ye göre telefon, Sony IMX766 OIS Kamera ile donatılan ilk orta sınıf akıllı telefon olma özelliğini taşıyor. 

1/1.56 inç boyutunda bir sensör üzerine kurulan Sony IMX766, OIS yani optik görüntü sabitleme ile elde yapılan çekimleri daha stabil hale getirebiliyor. Bu sayede keskin görüntüler ve sarsıntının az olduğu videolar çekilebiliyor.

Gücünü MediaTek Dimensity 920 5G işlemciden alacak orta üst seviye Realme 9 Pro Plus, gövdesel olarak renk de değiştirebiliyor. Burada “Cihazın arka kapağı, normal gün ışığında ve ultraviyole ışını altında kaldığında 3 saniye içinde maviden kırmızıya dönüyor.” açıklaması yapılıyor. Bu teknoloji ilginç görünüyor ancak ilk defa karşımıza çıkmıyor.

BBK şirketlerinden Realme resmi olarak Türkiye’de olduğundan, telefonları her zaman Türkiye satış ihtimali taşıyor.

İlginizi Çekebilir: Sony’nin yeni konsept elektrikli otomobil ile tanışın