reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

YouTube

YouTube’un mobil sürümüne çok istenen bir özellik yolda

Dünyanın en büyük video platformu YouTube, bildiğiniz gibi masaüstü sürümünde “Gece Modu” isimli bir arayüz seçeneği sunuyor. Ortaya çıktığı kadarıyla bu beğenilen özellik mobile de geliyor.

Android Police internet sitesinin Android için YouTube uygulamasının son sürümünde bulduğu kadarıyla koyu arayüz modu mobil yolunda. V12.45 APK sürümünü derinlemesine inceleyen site, özelliğin henüz yapım aşamasında olduğunu gösteriyor. Buna rağmen üzerinde çalışmaların devam ettiği özellik, şu an Dark Watch olarak isimlendiriliyor. Özellikle gece kullanımları için harika olacak bu arayüz seçeneği, temayı tamamen siyah hale getiriyor. Bu sayede hem cihazların şarjı daha uzun gidiyor hem de ekrana bakmak kolay hale geliyor. Birçok insan gece yatmadan önce video izlemeyi tercih ediyor ve ışıklar kapalıyken ekranı tamamen kısmak dahi çoğu zaman yeterli olmuyor. Yeni arayüz modu bu sorunu ortadan kaldıracak gibi görünüyor.

YouTube

YouTube bu mod için çok geç kaldı

Mobilde koyu arayüz modunu sunan Twitter gibi birçok uygulama bulunuyor. Bu doğrultuda sürece dahil olmakta çok geç kalan şirket, sonunda ciddi bir adım atıyor. Daha üzerinde çok çalışma gerektiği belirtilen arayüz, yine de kesin olarak geliyor olmasıyla umutları arttırıyor. Kullanıcıları başka yolları kurtarmaktan kurtaracak özellik, Android ile iOS tarafına da gelecektir.