reklamı kapat

POPÜLER

Michael Schumacher
Michael Schumacher
Michael Schumacher
Michael Schumacher

Efsane Formula 1 pilotu Michael Schumacher’in aracına rekor fiyat

Yedi kez dünya şampiyonu olmuş efsane Formula 1 pilotu Michael Schumacher, motor sporları dünyasının unutulmaz isimleri arasında yer alıyor. Şu an yaşam mücadelesi veren pilotun yarış kazandığı Ferrari Formula 1 aracı, geçtiğimiz gün rekor bir fiyata satıldı.

2013 yılında Fransa Alpleri’nde kayak yaparken düşerek başını kayaya çarpan ve ağır yaralanan Michael Schumacher, şu an büyük giderlerin olduğu bir rehabilitasyon sürecinde bulunuyor. Birden fazla doktor tarafından kontrol altında tutulan efsane, söylendiği kadarıyla İsviçre’deki evinde bulunuyor. Onun adını tekrardan gündeme getiren en son konu ise rekor bir açık artırma satışı. Ferrari takımıyla 2001 Monaco Grand Prix’sini kazandığı aracı satışa çıkartılan efsane, rekor bir satışa aracılık etmiş durumda. New York’da bulunan Sotheby Müzayede Evi’nde gerçekleştirilen açık artırmada, Schumacher‘in kullandığı Ferrari F2001 Formula 1 aracı tam 7.5 milyon dolara satıldı. Aracı kimin aldığı açıklanmazken, bunun Formula 1 araçları için en yüksek miktar olduğu belirtildi. Normalde 4 ila 5.5 milyon dolar arasında satılması beklenen 211 şase numaralı araç, söylendiği kadarıyla iki yarış kazanmış bir model.

Bu satış Michael Schumacher için oldukça önemli

Yukarıda da değindiğimiz üzere Schumacher‘in rehabilitasyon süreci büyük paralar gerektiriyor. Bu satıştan elde edilen gelirden efsanenin sağlık harcamaları için de bir miktar ayrılacağı gelen bilgiler arasında yer alıyor. Birçok yarış tutkunun hayran olduğu Alman pilot, umuyoruz bir an önce tekrarda ayağa kalkabilir.