reklamı kapat

POPÜLER

WhatsApp
WhatsApp

En çok beklenen WhatsApp özelliği hakkında yeni gelişme

Dünyanın en popüler anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp için en çok beklenen özellik hakkında yeni detaylar ortaya çıktı.

WhatsApp, uzun süre koyu arayüz moduyla gündeme geliyor. Aktif olarak testleri süren bu özellik, Android tarafındaki son betada görüldüğü üzere artık “koyu mod” değil “gece modu” olarak isimlendiriliyor. Aktif olarak testleri yapılan ve her sürümde daha iyi hale getirilen sürüm, oldukça geç kalınmasına rağmen geliyor. Gece modu özellikle OLED ekranlı telefonlar için büyük önem arz ediyor ve cihazları daha az enerji harcar hale getiriyor. Aynı zamanda karanlık ortamdan mesajlaşmayı da kolaylaştıracak koyu arayüz modu, kullanıcıları diğer uygulamalarda oldukça memnun ediyor. Dediğimiz gibi bu modu WhatsApp için sunma konusunda geç kalan Facebook’un, yine de “gece modu” değişikliği ile çalışmalarına devam ediyor olması sevindiriyor.

WhatsApp
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

WhatsApp, geçtiğimiz gün kötü bir açıkla gündeme gelmişti

WhatsApp için İsrail merkezli NSO Grup tarafından geliştirilen bir casus yazılım ortaya çıktı. Pegasus adı verilen bu casus yazılım, bulunan güvenlik açığı kullanarak belirlenen telefona sadece bir arama ile bulaştırılabiliyor. Hem Android hem de iOS tarafını kapsama alanına alan bu yazılım, gelen aramaya cevap vermeseniz bile telefonunuza yüklenebiliyor. Pegasus, yüklendiği cihazın kamerasını ve mikrofonunu size farkettirmeden açarak ortam dinlemesi / izlemesi yapabiliyor. Aynı zamanda e-postalara ve mesajlara bakabilen casus yazılım, kişilerin konum verilerini de toplayabiliyor. Bu soruna karşın gerekli güncellemeleri yapan şirket, her şeye rağmen alandaki liderliği kimseye bırakmıyor.

İlginizi Çekebilir

Apple’ın bir kredi kartı ürettiğini biliyor muydunuz?