reklamı kapat

POPÜLER

Twitter

Twitter’ın yeni fotoğraf ön izleme özelliğini kapatma

Twitter‘a gelen güncellemeyle servisin hem web sitesi hem de iOS ve Android uygulamaları yeni ve kullanıcıların pek de hoşnut olmadığı bir özelliğe kavuştu. Artık tüm görseller ve Vine videoları Twitter ana akışında açık halde görünüyor. Yani eskiden olduğu gibi tweet’ler içindeki görsel ve videoları görmek için tıklamaya ihtiyaç olmadan, fotoğraf ve videolar doğrudan görünebiliyor. Bu özellik Twitter kullanıcılarının büyük bir kesimini memnun etmemiş görünüyor. Yeni özelliğe dair yorumların birçoğu olumsuz. Peki bu özelliği kapatmanın bir yolu var mı? Evet var, ama yalnızca iOS ve Android uygulamaları için geçerli. Web sitesindeki durum ne yazık ki değiştirilemiyor.

YENİ TWITTER ARAYÜZÜ

Twitter’ın Android uygulamasında ayarlar ana ekranında “Resim ön izlemeleri”nin sonundaki tiki kaldırarak fotoğraf ve videoların açık olarak görünmesini engelleyebiliyorsunuz. iOS uygulamasında da aynı şekilde çark işaretine tıklayıp ayarlara girerek “Resim Ön İzlemeleri” fonksiyonunu kapatabiliyorsunuz.

Twitter iOS ve Android uygulaması

Web sitesinde tam olarak bu işlevi yerine getirmese de ayarlardan “Tweet medya içeriği” başlığı altından hassas olarak etiketlenen içeriklerin size gösterilmeden önce bir uyarı çıkmasını sağlayabiliyorsunuz.

Twitter