reklamı kapat

POPÜLER

Google yeni servisiyle ücretsiz internet bağlantısı sağlıyor

Google geliştirdiği yeni Android uygulamasıyla halka açık mekanlarda ücretsiz internet bağlantısı sağlıyor. Kısa süre önce hayata geçirilen yazılım özellikle gelişmekte olan ülkelerde yaşanan erişim problemlerini gidermeyi hedefliyor.

Endonezya’nın başkenti Jakarta’da hayata geçirilen WiFi Passport ismindeki mobil uygulamayla, ortak kullanım alanlarında oluşturulan kablosuz bağlantı noktaları üzerinden bedava internet veriliyor. Google hesabıyla oturum açıp ilgili kodu girdikten sonra aktifleşen servisten ilk 10 gün ücret alınmıyor. Ek kullanımda 20 gün için 1,82 dolar, 50 gün için ise 4,55 dolar ödemeniz gerekiyor. Ortalamanın altındaki fiyat politikasıyla internetin yaygın olmadığı bölgelerde ucuza kaliteli hizmet vadeden teknoloji devi, daha fazla kişinin sanal dünyayla tanışmasını planlıyor. İlgili uygulamanın önümüzdeki senelerde daha geniş coğrafi bölgelere yayılması bekleniyor.

wf

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“Google yeni servisiyle ücretsiz internet bağlantısı sağlıyor” için bir cevap

  1. Serhat Güneş dedi ki:

    Mükemmel bir proje ama ne yazık ki bize geç gelecek büyük ihtimalle, Türkiye teknolojinin gerisinde yaşıyor birazda üstüne pahalıya alıyor ama farkında olmayanlar var.