reklamı kapat

POPÜLER

Google, yeni müzik servisi Google Play Music’i duyurdu

Uzun zamandır dedikodusu yapılan Google’ın yeni müzik servisi Google Play Music All Access Moscone Center’da gerçekleşen etkinlikte tanıtıldı. Daha önceden müzik servisi için Warner Music Group ile anlaşma sağlayan Google, ardından Universal Music Group ve Sony Music Entertainment firmaları ile lisans anlaşmalar imzalamıştı.

Google Play’in mevcut müzik mağazası üzerinden ulaşabilen yeni müzik servisi, 30 gün boyunca ücretsiz olarak kullanılabilecek. Amerika’da yaşayan kullanıcılar aylık 9,99 dolar ödeyerek Google’ın arşivinde yer alan müzikleri internet üzerinden dinleyebilecek. Daha şimdiden Spotify‘ın en büyük rakibi olacağı söylenen servise 30 Haziran tarihine kadar kayıt yaptıranlar ayda 7,99 dolar ödeyerek müzik servisine ulaşabilecek. Tabii Google Play Music’in şu an için Türkiye’de kullanılamadığını belirtmek gerek. Google’ın yeni müzik servisini tanıtmasının ardından artık gözler Apple’a çevrilmiş durumda. Apple’ın uzun zamandır iRadio olarak adlandırdığı müzik servisi üzerinde çalışmalar yaptığı söyleniyor. Apple‘ın Sony ile lisans problemleri yaşaması müzik servisinin önümüzdeki ay tanıtılma ihtimalini zora sokmuştu.

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“Google, yeni müzik servisi Google Play Music’i duyurdu” için bir cevap

  1. Akif Sever dedi ki:

    Beleş denemeye başladığım yenilik VPN ile giriş yaptım wallette ki adresimi Amerika’da bir yer olarak değiştirdim. İlk izlenimlerim.açtığımda listelerin üst ve alt kısmına gelen fare imleci listeyi kaydırıyordu ve buna hiç gerek yoktu bence ki artık olmuyor değiştirmişler hemen. Amerika’da olmadığım için “Shop” yerine “Explore” ve onun üstünde “Radio” bölümleri var bende. Normalde 7,200 şarkı yüklemiştim buna. Explore de yeni albümlere gelip çoğunu kitaplığınıza ekleyebiliyorsunuz ama web arayüzünde bu sayıyı etkilemiyor (bu belirtilmiş) ama şarkıları upload ettiğiniz “music manager” programında download sekmesinde 7,984 şarkı indirilebilir olarak yazıyor. Ayrıca web de albümleri ve şarkıları indirebiliyorsunuz. Android uygulamasında Explore bölümü yok yeni şarkıları webde kitaplığa ekledikten sonra ulaşıyorsunuz. Merak ettiğim ise 30 gün sonunda bu kitaplığa yeni eklenen şarkılar ne olacak 🙂