reklamı kapat

POPÜLER

Google’ın ücretli müzik servisi Music Key, YouTube ve Google Play Music’i aynı çatı altında topluyor

Google‘ın yeni planları YouTube ve Google Play Music’i bir araya getiriyor. YouTube’da ücretli üyelik gerektiren bir müzik servisi başlatılabileceğini daha önce de duymuştuk. Bu söylentinin doğru çıkması durumunda Play Music All Access adlı müzik hizmetine ne olacağı da merak konusuydu. Yeni söylentiler duruma az da olsa netlik kazandırıyor. Buna göre Google, YouTube Music Key adlı bir müzik servisi çıkaracak, ayrıca Google Play Music All Access de Google Play Music Key adını alacak. Böylece iki hizmetin birbirine paralel çalışması sağlanacak.

30 günlük ücretsiz deneme döneminin ardından 9,99 dolar ödeyerek üye olacağınız müzik servisi kapsamında iki Music Key uygulamasına da erişim elde etmiş olacaksınız. Program dahilinde tıpkı Spotify’da olduğu gibi çevrimdışı müzik dinleme, ayrıca konser kaydı, remiks, cover gibi özel versiyonlara erişim olanağına kavuşacağız. Music Key yeni video ve müzik önerilerinde de bulunacak.

Yeni servisin ne zaman çıkacağına ilişkin bilgiler söylentiler arasında yer almıyor. Apple, Amazon ve Samsung derken herkes ücretli üyelikle çalışan müzik servislerine yatırım yapar oldu. Bu işten kim muzaffer çıkar dersiniz?