reklamı kapat

POPÜLER

Gizemli “YouTube Premiere” servisi ortaya çıktı

Dünyanın en çok kullanılan video platformu YouTube, biliyorsunuz farklı ücretli paketlere sahip. Bunlar arasına “YouTube Premiere” isimli yeni bir servis daha eklemeye hazırlanan Google, ekosistemi genişletmeye kararlı görünüyor.

YouTube Music uygulamasının v2.19 sürümünü inceleyen Android Police internet sitesi, karşımıza “Premiere” logosunu çıkarttı. RED ile Music logolarının yanında görünen Premiere, daha önce duymadığımız bir servis. Hakkında uygulama içerisinde daha fazla bilgi bulunmayan bu servis, tahminlere göre YouTube Music ve Play Music‘in bir araya getirilmiş hali. Bu adımı 2018 Mart ayında atacağı uzun zamandır konuşulan Google, sonunda ortak hizmetin adını bulmuş görünüyor. Direkt olarak Spotify ile Apple Music’in karşısına konumlandırılacağı belirtilen bu yeni hizmet, tamamen müziğe odaklanacak deniyor. İsmi bu amaca çok uygun olmamasına rağmen başka bir konuda kullanımı zor olan Premiere, gerçekten ilginç görünüyor ve merak uyandırıyor. Müzik videolarına erişim sunması da beklenen servis, söylendiği kadarıyla rakipleri gibi aylık / yıllık abonelik şeklinde kullanılabilecek.

YouTube Premiere

“YouTube Premiere”

Google’ın bu yeni servis için müzik sektörünün devleri Sony Music Entertainment, Universal Music Group ve Warner Music Group ile ortak görüşmeler yaptığı biliniyor. Başka bir servis çıkması halinde oldukça şaşırtacağı söylenen Premiere, bakalım mart ayında görücüye çıkacak mı?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR