reklamı kapat

POPÜLER

Resmi tanıtımı için gün sayılan Ford Bronco, yeni bir konsept proje ile beklentileri artırıyor

Bağımsız bir tasarımcı tarafından hayata geçirilen son Ford Bronco projesi, kısa süre önce ipucu niteliğiyle paylaşılan görselin hatlarını barındırmakta.

Advertisement

Ford Bronco’nun 2016 yılı itibarıyla resmileşen kesin dönüş süreci için geri sayımımız devam ediyor. Yaklaşık iki hafta öncesinde seri üretime hazır modelden üstü kapalı da olsa ilk kez resmi ipucu paylaşan Ford, bizlere modelinin ikonik kare formu üzerine şekillenmeye devam edeceğinin de sinyallerini vermişti. New York Otomobil Fuarı’nda bu konuyla ilgili herhangi bir sürpriz yaşamasak da tanıtımın her geçen gün biraz daha yaklaştığını hissediyoruz. Geçtiğimiz yıl içerisinde hayata geçmesi muhtemel karakterleri, bağımsız tasarımcılar tarafından hayal edilerek dijital ortamda tasarlanan Bronco, yine benzer bir proje üzerinden karşımıza çıkıyor.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Üretime dikkat çeken yakınlık

Paylaşılan ipucu görseli üzerinden son jenerasyonuna oranla ebatsal olarak biraz daha kompakt bir araç olarak karşımıza çıkacağı hissedilen Bronco’nun, doğrudan Jeep Wrangler‘a rakip olması bekleniyor. Tasarımı itibarıyla Ford’un güncel dili ve karakteristik detayları bir araya getirmesiyle oluşacak olan modelle ilgili hayata geçirilen sın projede ise Mo Aoun isimli bir tasarımcının imzası var. Daha çok custom bir arazi aracı havasında olan bu tasarımlarda devasa off-road lastikleri, ikonik ışıklandırma grubu ve kutu formuyla lanse edilen Bronco, ızgarasında günümüzün F-Serileri’nden bildiğimiz bir yapıyı barındırmakta. Tavan bölümünde altılı ek ışıklandırmaların da unutulmadığı bu projenin seri üretime en yakınlardan birisi olacağına dair de bir inanç mevcut. Bu yıl içerisinde detaylanmasını beklediğimiz Ford Bronco ile ilgili gelişmeleri LOG.com.tr üzerinden takip edebilirsiniz.