reklamı kapat

POPÜLER

Ford Bronco

Dönüşüne iki adım kala efsanenin unutulmaz modifikasyonu: Ford Bronco Urban Madness

Klasik Ford Bronco’nun en özel geliştirmelerinden birisi olan Urban Madness, yeni jenerasyonun dönüşü öncesinde heyecanı artırma potansiyeline sahip.

Otomobil dünyasında 2016 yılı için hatırlanacak en önemli haberlerden bir tanesi Ford‘un 60’lı yıllara damga vuran modeli Bronco‘yu hayata döndürme kararıydı. 1966’da üretimine başlanan modelinden son yaşam belirtisini 2004 yılında konsept olarak veren markanın, aradan geçen 12 yıllık zaman diliminin ardından aldığı bu beklenmedik karar herkes gibi bizim de heyecanlanmamıza vesile oldu. Amerikan Otomobil İşçileri Derneği Başkanı Bill Johnson‘ın 2020 yılında tekrar yollara döneceğini duyurduğu Bronco, bu açıklamaların ardından bağımsız tasarımcıların projelerinde başrolde yer aldı. 2017’de RMD Garage isimli profesyonel bir modifikasyon garajı tarafından hayata geçirilen proje ise, dönüş öncesinde efsanenin genlerini çok farklı bir noktadan ele alarak meraklılarının karşısına çıkartıyor.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

El yapımı detaylar

Bronco baz alındığında bu zamana kadar yapılmış en etkileyici projelerden birisi olarak nitelendirebileceğimiz Urban Madness, 1969 model yıllı araca askeri bir karakter dokunuşunu getiriyor. Devasa arazi lastikleri, LED ışıklandırma destekleri, gövde ve koruma panelleriyle ruhuna uygun parçaların kullanıldığı aracın kaputunun altında ise 300 beygirin üzerinde güç üreten Ford Performance imzalı 4,9 litrelik V8 motor kullanılıyor. Diğer göze çarpan özellikler arasında ise el yapımı bir Bronco ızgarası, kesilmiş çelik kapılar, WARN vinç, el işi deri iç mekan, dijital gösterge ve Kicker ses sistemi yer alıyor. Yeni jenerasyonla birlikte bağımsız garajların çok daha fazla ilgi göstermesini beklediğimiz Bronco, dönüşünün keskin adımlarını bu yılın sonuna doğru atabilir.