reklamı kapat

POPÜLER

whatsapp

WhatsApp’tan mesaj silme aciliyetini ortadan kaldıran yenilik

Kısa bir süre önce gönderilen mesajların silinmesine dair yeni özelliği duyuran ve pek çok kullanıcıyı memnun eden WhatsApp durmak bilmiyor. Yeni güncellemeyle birlikte yanlışlıkla gönderilen veya sonradan pişman olunan mesajları bir an önce silme aciliyeti ortadan kalkıyor!

WhatsApp mesaj silme özelliğini geçtiğimiz sene duyurmuştu. Bu pratik gelişme hem Android hem de iOS kullanıcılarının rahat bir nefes almasını sağlamıştı. Fakat bir mesajı silebilmek için acele etmek ve ilk yedi dakika içinde işlemi gerçekleştirmek gerekiyordu. Karşı tarafın mesajı görmesi ise silme özelliğinin kullanılmasına engel olmuyordu. Fakat 7 dakikanın oldukça kısa bir süre olması dikkat çekmişti. Pek çok kullanıcı çok fazla zamana ihtiyaç duyulabileceğini ifade etmişti. Tüm bu taleplerin ardından WhatsApp’ın harekete geçmeye hazırlandığı mart ayının başında ortaya çıkmıştı. Sonunda beklenen güncelleme geldi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Artık bolca zamanımız var

Yayınlanan WhatsApp güncellemesiyle birlikte mesaj silmek için süre kısıtlılığı 1 saat 8 dakika 16 saniyeye yükseltildi. Doğrusunu söylemek gerekirse sınırın neden bu kadar spesifik olduğunu biz de bilmiyoruz. 1 saat 8 dakika bile fazlasıyla dikkat çekiciyken üstüne bir de 16 saniye eklenmesi gözlerden kaçmıyor. Ancak öyle ya da böyle artık pişman olduğumuz mesajları silmek için daha fazla zamanımız var.