reklamı kapat

POPÜLER

Facebook Messenger
Facebook Messenger

Facebook Messenger’da gönderilen mesajı geri alma / karşı taraftan silme [Nasıl Yapılır?]

Popüler anlık mesajlaşma uygulaması Facebook Messenger, artık gönderilen bir mesajın geri alınmasına / karşı taraftan silinmesine imkan tanıyor. İşte bunu yapmanın yolu;

Facebook Messenger için uzun süredir test ettiği gönderilen mesajı silme ya da geriye alma özelliğini kısa süre önce global olarak herkese açtı. Bu özellik gönderdiğiniz bir mesajı ya da fotoğrafı 10 dakika içerisinde geri almanıza imkan tanıyor. Peki bu özellik tam olarak nasıl kullanılıyor? Süreç oldukça basit. Bunun için öncelikle Facebook Messenger içerisinde gönderdiğiniz bir mesajın üzerine (10 dakika içerisinde) dokunup kaldır tuşuna basmak gerekiyor. Burada karşınızda iki farklı seçenek çıkıyor. “Herkes İçin Kaldır” seçeneği gönderdiğiniz mesajı ya da fotoğrafı hem karşı taraftan hem de sizden siliyor. Diğer seçenek “Kendin İçin Kaldır” ise gönderdiğiniz mesajı ya da fotoğrafı sadece sizde siliyor. Kullanması söylendiği gibi bu kadar olay olay özellik, birçok hata ve pişmanlık için 10 dakikayla sınır olsa da çok güzel görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Facebook Messenger

Facebook Messenger milyonlar tarafından kullanılıyor

Facebook Messenger için gelen bu faydalı özelliğin hem iOS hem de Android tarafında aktif edildiğini belirtmekte fayda var. Ancak özellik tarayıcı sürümünde de aktif olarak kullanılabiliyor. Burada mesaj yanında yer alan üç noktaya basınca açılan menüden (Görsel üstte) “kaldır” seçeneğine basılması gerekiyor. Burada yine karşınıza iki farklı seçenek çıkıyor. Herkes İçin Kaldır seçeneği mesajı hem sizden hem karşı taratan siliyor. Kendin İçin Kaldır ise gönderdiğiniz mesajı ya da fotoğrafı hem karşı taraftan hem de sizden siliyor.

İlginizi Çekebilir

Instagram rekortmeni yumurta kırıldı