reklamı kapat

POPÜLER

Robotlar

Robotlar dünyayı ele geçirdiği zaman ortam nasıl görünecek? [Video]

Herkes robotların dünyayı ele geçireceğinden korkuyor. Peki robotlar gerçekten öne çıktığı zaman yaşadığımız gezegen nasıl görünecek? İşte buna cevap veren çok ilginç bir video karşımızda bulunuyor.

Boston Dynamics’in robot köpeği SpotMini, geçtiğimiz ay yayımlanan videosuyla halen akıllarımızda bulunuyor. Şirketin geliştirdiği en gelişmiş robotlar arasında yer alan SpotMini, biliyorsunuz artık kapıları açabiliyor, bunu yaparak diğer kardeşlerine yol verebiliyor. Süreçte insan müdahalesi olsa dahil amacından vazgeçmeyen robot, belirlenen  görevi yapan kadar durmuyor. İşte bunu kendisine ilham alan Nicolas King, karşımıza aşağıda izleyebileceğiniz bu ilginç animasyon filmiyle çıkıyor. Bir BBC Planet Earth belgeseli gibi hazırlanan videoda binlerce SpotMini bulunuyor. Vojislav Milanovic, Nawaz Ahmed ve Ramtin Ahmadi’nin de katkı sağladığı video, geleceğe erken bir gönderme yapıyor gibi görünüyor. Çok iyi hazırlanan grafiklere sahip olan çalışma, bizim yerimizi tamamen robotların aldığı bir dünyayı gerçek kılıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Robotlar ve korkulan gelecek

Geliştirilen yapay zeka sistemleriyle bizden daha akıllı hale gelmeyen başlayan robotlar, işi bu kadar ileriye götürür mü şu an için bilmiyoruz. Ancak bundan 100 yıl sonrasının garantisini kimse veremez değil mi? O yüzden bazı adımları atarken teknoloji firmalarının biraz daha mantıklı düşünmesi gerekiyor. İzleyeceğiniz video için iyi seyirler dileriz;

Video