reklamı kapat

POPÜLER

WhatsApp

Can sıkıcı bir yeniliği getiren WhatsApp güncellemesi

WhatsApp mesaj silme özelliğini yeni bir güncellemeyle değiştirmeye hazırlanıyor. Güncelleme kullanıcılar için büyük bir problem oluşturabilir.

Bildiğiniz gibi WhatsApp, Herkesten Sil özelliğiyle atılan mesajları 1 saat 8 dakika içinde silmeyi mümkün kılıyor. Bu da yanlış birine mesaj attığınızda ya da attığınız mesajdan pişman olduğunuzda bir saat içinde o mesajı tamamen silebileceğiniz anlamına geliyor. Karşı taraftan da silinen mesajın olduğu yerde “Bu mesajı sildiniz.” yazısı beliriyor. WABetaInfo‘nun yeni haberine göre ise işler yeni bir güncellemeyle değişecek. Sildiğinizi düşündüğünüz bir mesaj aslında silinmeyebilir. Bu da kullanıcılar için yeni bir sıkıntıyı doğuruyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Alıcı tarafına güncelleme

Gelecek yeni güncelleme ile beraber siz 1 saat içinde mesajı silseniz de karşı tarafa giden silme talebi için bir zaman limiti yoktu. Yani karşı tarafın telefonu kapalıysa, siz mesajı attığınız 1 saat içinde sildiyseniz, cihaz açıldığında karşı taraftan da mesaj siliniyordu. Şimdi ise uygulama 13 saat 8 dakikalık bir sınır koymuş durumda. Yani mesaj silme isteği gönderdikten sonra WhatsApp 13 saat boyunca karşı tarafa bu isteği iletecek. Peki bu ne anlama geliyor? Mesajı gönderdiğiniz kişinin telefonu kapalıysa ve telefon siz silme işlemini gerçekleştirdikten 14 saat sonra açılırsa o mesaj silinmemiş olacak. Yani sildiğinizi sandığınız bir mesaj karşı tarafa ulaşabilir ya da karşı taraf bu mesajı silmenizi sizden önce hareket ederek engelleyebilir. Bu yeni güncellemenin bazı kullanıcılar daha eski mesajları da silmeye yarayan çeşitli yöntemler uyguladığı için geldiği belirtiliyor. Güncellemenin dağıtılmaya başlandığı kaydediliyor.

İlginizi çekebilir

Hızlı alıntılama özelliği