reklamı kapat

POPÜLER

Ford Bronco Sport

Merakla beklenen Ford Bronco Sport için önemli üretim gelişmesi

Satış süreci için şimdiden ciddi bir ilginin olduğu Ford Bronco Sport için üretimin geçtiğimiz ay içerisinde başladığı ortaya çıktı.

Ford’un uzun süredir beklenen Bronco hamlesinin yanında büyük bir sürprizle karşımıza çıkarttığı Bronco Sport, özellikle Avrupa pazarı için önemli bir potansiyel. Gerek yetenekleri gerekse kaputunun altındaki motor seçenekleriyle üst versiyona oranla çok daha ulaşılabilir niteliklerde olan modelin satış süreci de ilk günden itibaren merak ediliyor. Bronco için ekim ayında başlatılan üretim hamlesinin ardından gözlerin çevrildiği Ford Bronco Sport için de üretimin başladığı ortaya çıktı. Ford’un 26 Ekim’de Meksika’daki Hermosillo Montaj Fabrikasında Bronco Sport’u inşa etmeye başladığını ortaya koyuyor. Ford Authorty tarafından servis edilen detaylarda, üretim başlangıcının Bronco Sport için resmi konfigüratörün yayınlanmasından sadece birkaç gün sonra başladığı görülüyor. 2021 model yılıyla tanıtılan modelin satışlarının da planlanandan erken başlaması muhtemel.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Ford Bronco Sport cephesinden bilmeniz gerekenler

Jeep Compass’a rakip olacak Bronco Sport onu daha cazip kılan motor dinamikleriyle öne çıkıyor. Burada ilk olarak bizleri 1,5 litrelik EcoBoost üç silindirli makine karşılıyor. 181 beygir güç ve 257 Nm tork üreten motorun vergi dilimi söz konusu olduğunda en temel tercih olacağına şüphe yok. Bir üst pakette ise bizleri 2.0 litrelik EcoBoost dört silindirli ünite karşılıyor. Bu motor ise 245 beygir güç ve 372 Nm tork üretiyor. Bu motorların her ikisinde de 8 kademeli otomatik şanzımanın standart olarak gönderildiğini, 2.0 litrelik motorda ise fark olarak direksiyona entegre vites kulakçıklarının bulunduğunu da belirtmeden geçmeyelim. Aracın merak ettiğiniz diğer özelliklerine haberimizden ulaşabilirsiniz.

İlgili video