reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi Mi Notebook Pro X

OLED ekranlı dizüstü Xiaomi Mi Notebook Pro X tanıtıldı

Kısa süre önce Xiaomi ürün gamına güçlü bir dizüstü daha dahil edilecek demiştik. İşte bu model Xiaomi Mi Notebook Pro X geldi.

Xiaomi Mi Notebook Pro X, alanda devrim yapmayan, ince çerçeveli modern bir tasarımla karşımızda yer alıyor. Model tam boyutlu portlar ile olabilecek en ince kasalardan birisini taşıyor.

Teknik olarak baktığımız zaman dizüstü gücünü Intel’in Tiger Lake serisi işlemcilerinden alıyor. Burada iki farklı seçenek sunuluyor. Kişiler Core i7-11370H ya da Core i5-11300H işlemci tercihinde bulunabiliyor.

Modelde ekran kartı olaraksa 4 GB GDDR 6 bellekli Nvidia RTX 3050Ti kullanılıyor. Bu ekran kartı ile belirli oyunların altından rahatlıkla kalkabilecek dizüstü, buna karşın direkt olarak oyuna özel tasarlanmış bir seçenek değil.

Xiaomi, Core i5 işlemcili versiyonu 16 GB RAM ve 512 GB SSD ile kombinlemiş. Core i7 versiyon ise 32 GB RAM ve 1 TB depolama ile geliyor.

80 Wh pil paketine sahip olan ve kutusundan 130W USB-C şarj cihazı çıkan Mi Notebook Pro X, 15,6 inç OLED ekran üzerine kuruluyor.

Bu ekranda 3.456×2.160 piksel çözünürlük sunuluyor. 60 Hz’de çalışan ekran 600 nit parlaklık sunuyor. Bu ekran Gorilla Glass ile korunuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xiaomi Mi Notebook Pro X ileride Türkiye pazarına da gelebilir

Ancak bunun halen kesin olmadığını açık olarak belirtelim. Firmanın diğer bazı modelleri Türkiye’de satılıyor ancak çok fazla öne çıkarılmıyor.

Notebook Pro X için ilk satışın sürpriz olmayacağı üzere Çin merkezli olarak yapılacağını belirtelim. Fiyat ise yaklaşık olarak 1.238 dolardan başlıyor. Üst sürüm içinse yaklaşık 1.549 dolar verilmesi gerekiyor.

İlginizi Çekebilir

Xiaomi Mi 11 Ultra’nın içindeki detaylara bakın