reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi Mi Notebook Pro 2

MacBook Pro rakibi Xiaomi Mi Notebook Pro 2’den ilk detaylar

Dün akıllı çöp kutusuyla gündeme gelen Xiaomi, Mi Notebook Pro 2 üzerinde de çalışıyor. İşte model hakkında ortaya çıkan ilk bilgiler.

Mi Notebook Pro modelini 2017’de karşımıza çıkaran Xiaomi, bu konuda çalışmaya devam ediyor. Gizli mesajlar içeren resmi paylaşımlar doğruysa yarın resmen lanse edilecek Mi Notebook Pro 2, arka aydınlatmalı bir klavye üzerine kuruluyor. Gece kullanımları için çok güzel duran bu özellik, sadece tuşların içini değil etrafını da aydınlatıyor. Buna ek olarak dizüstü bilgisayarın direkt olarak Nvidia GeForce GTX 1050 ekran kartıyla geleceği de belirtiliyor. Bu ekran kartı, detaylarını aşağıda verdiğimiz Mi Notebook Pro‘ya oranla ciddi bir artış anlamına geliyor. Kişilerin bu ekran kartıyla birçok yeni oyunu yeterli kare hızlarıyla oynayabileceği belirtiliyor. Tasarımsal olarak yine Apple’ın elinde çıkmış gibi görüneceği söylenen dizüstü, Windows 10 işletim sistemi üzerine kuruluyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xiaomi Mi Notebook Pro 2

“Xiaomi Mi Notebook Pro”

Şirketin ciddi satış rakamlarına ulaştığı modeli Mi Notebook Pro, hatırlamak adına 15,6-inç bir ekran üzerine kuruluyor. Toplam ağırlığı 1.95 kg olan Mi Notebook Pro, gücünü Intel Core i7 işlemciden, 16GB RAM’den ve Nvidia GeForce MX150 ekran kartından alıyor. 1TB’a kadar SSD ile donatılabilen cihaz, MacBook Pro’dan bünyesinde yer alan kart okuyucu, iki adet Type-C, iki normal USB ve tam boyutlu HDMI çıkışlarıyla ayrılıyor. Dizüstü, yenisine de konulacağı tahmin edilen “touch pad” bölümüne entegre parmak izi sensörüyle de güvenliği ciddi oranda artırılabiliyor.

İlgili Video

Şirketin bahsettiğimiz akıllı çöp kutusu