reklamı kapat

POPÜLER

Apple Watch Series 7

Apple Watch Series 7 için öncelik pil ömrü olacak; işte son detaylar

Apple Watch Series 7 için yeni bilgiler gelmeyi sürdürüyor. Bu sefer direkt olarak pil ömrü konusunda bir bilgi gündemde.

Eylül ayında iPhone 13’ler ile beraber tanıtılacak Apple Watch Series 7, Jon Prosser tarafından sızdırılanlar üzerinden sayfadaki tasarımla yolda bulunuyor.

Genel olarak merak edilen saat, ortaya çıkan son pil ömrünü artırmayı merkeze alıyor. Apple’ın yeni saatin pil ömrünü artırmak adına ciddi çalışma yaptığı aktarılıyor. Yeni nesilde artık üç günlük bir dolu dolu kullanımın sunulması bekleniyor.

Yeni saatteki pil ömrü artışının arkasında ufak boyutlu S7 çipin kullanılacak olması yer alıyor. S7 çip sayesinde saatin içerisinde açılan boşluğa biraz daha büyük pil konuluyor.

Ancak bu durumun maalesef bir götürüsü oluyor. Kaynakların artık ortak şekilde hemfikir olduğu üzere Watch Series 7‘de yeni bir sağlık sensörü olmayacak. Apple, S7 çip ile açılan boşluğu yeni bir sensör ile doldurmak yerine pil kapasitesini artıracak.

Apple’ın saat tarafı için yeni bir sağlık ölçüm sensörünü 2022’de gelecek Apple Watch Series 8‘e koyacağı aktarılıyor. Bu sensörün de kan şekeri ölçümüne imkan tanıyacağı tahmin ediliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple Watch Series 8 ile gelecek yeni sensörün arkasında Rockley Photonics yer alacak

Geçtiğimiz aylarda Apple’ın bu konuda İngiltere merkezli bir firma ile iki son iki yıldır çalıştığı ortaya çıktı. Bu firma Rockley Photonics, aktarıldığı kadarıyla kan şekeri ölçümü özelinde gelişmiş sensörler geliştiriyor.

Rockley Photonics’in kan basıncı yani tansiyon ve kandaki alkol oranını belirleme konusunda sensörler geliştirdiği de belirtiliyor.

Bu açıdan 2022’de gelecek Apple Watch modeli sağlık konusunda çok ama çok daha güçlü olacak gibi duruyor.

İlginizi Çekebilir

Xiaomi Mi 11 Ultra’nın içindeki detaylara bakın