reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi Mi Pad 5

Xiaomi Mi Pad 5 tablet serisi için ilk satışlar büyük ses getirdi

İki farklı modelden oluşan Xiaomi Mi Pad 5 serisi için Çin merkezli ilk satışlar beklendiği gibi çok iyi sonuçlandı. Firma stokları anında temizledi.

Xiaomi kısa süre önce bir etkinlik düzenledi ve bu etkinlik kapsamında Xiaomi Mi Mix 4 ve Xiaomi Mi Pad 5 serisi başta olmak üzere birçok ürün tanıttı. İşte bu ürünlerin Çin merkezli ilk satışı yapıldı ve burada 47 milyon dolar gelir elde edildi. Bu rakama sadece bir dakikada ulaşıldı.

Xiaomi’nin açıklamasına göre Mi Pad 5 ve Mi Pad 5 Pro modellerinin stoğu ise sadece beş dakika dayanabildi. Firma beş dakikada 200 bin kadar tablet sattıklarını açıklıyor ve bu gerçekten iyi görünüyor. Diğer ürünlerden ise henüz tam olarak ne kadar satıldığı bilinmiyor.

Mi Pad 5 ve Mi Pad 5 Pro modellerinin ileride Türkiye dahil birçok başka pazara da resmi olarak getirilmesi bekleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xiaomi Mi Pad 5 için stok daha rahat bulunacak, ancak Xiaomi Mi Mix 4 kolay kolay bulunamayacak

Kısa süre önce telefonun Snapdragon 888 Plus işlemciden ve seramik arka kısımdan dolayı istendiği kadar yüksek sayıda üretilemediği açıklanmıştı. Bu konuda Xiaomi fanlarından özür dileyen Lu Weibing, ellerinden şimdilik daha fazlasının gelmediğini belirtmişti.

Daha önce de söylediğimiz gibi bu durumdan dolayı Mi Mix 4 için global satış çok ama çok uzakta görünüyor. Firmanın üretim kapasitesini ciddi şekilde artırmadan telefonu global pazara çıkarması hiç olası görünmüyor. Bu açıdan Mi Mix 4’ün Türkiye satışı şimdilik pek mümkün görünmüyor.

İlginizi Çekebilir

Xiaomi Mi 11 Ultra resmi videoda parçalarına ayrıldı