reklamı kapat

POPÜLER

En iyi iç mekana sahip 10 otomobil

Dünyanın önde gelen otomobil yayın kuruluşu Ward Auto, 2016’nın en iyi iç donanıma sahip otomobillerini belirledi. 47 aracın değerlendirmeye alındığı kıyaslamada, ilk onda lüks otomobillerin yoğunluğu gözlerden kaçmadı. Geçen yıl ilk onda yalnızca üç adet lüks otomobil yer alırken, 2016 itibarıyla bu sayı altıya yükseldi. Ward Auto’nun tasarım uyumu, ergonomi, konfor, güvenlik ve malzeme kalitesi gibi parametrelere göre değerlendirip ilk ona seçtiği otomobillere haberin devamından ulaşabilirsiniz.

2016-Audi-TTS

2016 Audi TTS

Audi’nin “sanal kokpit” (virtual cockpit) özellikli gösterge paneline sahip Audi TTS modelinin Ward Auto’nun en iyileri arasına girmesi sürpriz değil. “Klima kontrolünden yol bilgilerine kadar her şeyi tıpkı kendi gibi kompakt biçimde göstermesi” spor otomobili bu anlamda öne çıkarıyor.


2016-BMW-7-Serisi-

2016 BMW 7 Serisi

BMW’nin lüks sedanı, kaliteli malzeme seçiminin yanı sıra teknolojik özellikleriyle de dikkat çekiyor. Özellikle jeste duyarlı iDrive sistemi, 7 Serisi’nin en büyük silahlarından.


2017-Cadillac-XT5

2017 Cadillac XT5

Lüks ve yüksek kaliteli malzemesiyle dikkat çeken diğer model de Cadillac XT5. Rosewood süslemeler, yarı anilin deri döşemeler ve süet tavan döşemesi bu detaylardan bazıları.


2016-Chevy-Camaro

2016 Chevrolet Camaro

Sınıfının donanım standartlarını yeniden belilediği söylenen Camaro, ısıtmalı ve soğutmalı koltukları, yumuşak malzemeleri ve ambiyans ışıklarıyla takdir topluyor.


2017-Chrysler-Pacifica

2017 Chrysler Pacifica

Geniş iç hacmiyle dikkat çeken Pacifica’da Ward Auto’nun en çok beğenisini kazanan unsur konfor. Koltukların fazlasıyla rahat ve kolay katlanır olması Pacifica’yı “konfor şampiyonu” yapıyor.


2016-Honda-Civic

2016 Honda Civic

Listenin en uygun fiyatlı otomobili olan Civic, sade tasarımı ve fiyatına göre sunduğu teknolojik özelliklerle listenin “fiyat-performans” aracı olarak öne çıkıyor. Metalik detaylar, çizgili koltuk tasarımı ve 10 hoparlörlü gelişmiş ses sistemi Honda Civic’i öne çıkaran özellikler arasında yer alıyor.


2016-Lexus-RX

2016 Lexus RX

Dışarıdan fazla “hareketli” görünen ve bu anlamda herkese hitap etmeyen Lexus RX için tartışılmayacak bir şey varsa o da “dingin” iç tasarımı. Kahverengi lüks döşemeleri, deri koltukları ve ferah iç hacmi hemen hemen herkesin beğenisini kazanan detaylardan.


2016-Mercedes-GLC

2016 Mercedes-Benz GLC

Audi ve BMW’nin olduğu bir listede Mercedes olmazsa olmazdı elbette. Önceki yıllarda ağırlıklı olarak S ve C serisini listeye alan Ward, bu kez GLC’yi tercih etmiş. Ve o da hemen hemen tüm Mercedes’lerle aynı kaliteyi ve lüksü paylaşıyor.


2016-Nissan-Maxima

2016 Nissan Maxima

“Üstün işçiliğiyle” ilk bakışta dikkatleri üstüne çeken Nissan’ın dört kapılı spor otomobili, zengin tuş takımı, Alcantara koltukları ve “Liquid Chrome” detaylarıyla öne çıkıyor.


2016-Volvo-XC90

2016 Volvo XC90

SUV sınıfının iddialı üyesi, geniş iç hacminde kaliteli malzeme, zengin ses sistemi ve gelişmiş araç içi teknolojilerini buluşturuyor.