reklamı kapat

POPÜLER

Galaxy S10

Android 10 ile Samsung Galaxy S10’a gelen yenilikler

 - Güncelleme: 31 Aralık 2019 10:18

Android 10 güncellemesi kısa bir süre önce Samsung Galaxy S10 ailesi için indirmeye sunulmuştu. Android 10 güncellemesiyle birlikte Galaxy S10 ailesi yeni yeteneklere kavuşuyor. Galaxy S10 kullanıcıları için sunulan Android 10 güncellemesiyle ilgili yenilikleri sizlerle paylaşmak istiyoruz.

Samsung Galaxy S10 ailesine Android 10 ile birlikte One UI 2 yükseltmesi geliyor. One UI 2 ile birlikte kullanıcılara daha modern bir arayüz sunuluyor. Karanlık mod, Android 10 ile gelen en dikkat çekici yenilikler arasında yer alıyor. Gündüz ve gece ortamları için gelişmiş görüntü, metin ve renk ayarları kullanıcılara sunuluyor. Daha net uygulama simgelerinin ve sistem renklerinin yer aldığı güncellemede boşa harcanan ekran alanını ortadan kaldırmak için geliştirilmiş başlık ve tuş düzenleri de bulunuyor. Daha akıcı animasyonlarla eğlenceli bir kullanım deneyimi vadeden Android 10 güncellemesinde yeni navigasyon hareketleri de eklenmiş durumda. Kullanıcılar parmaklarını minimum düzeyde hareket ettirerek büyük ekranlarda daha rahat bir şekilde gezebiliyor. Ana ekran tuşuna çift dokunarak veya ekranın alt kısmında ortadan aşağıya doğru kaydırarak tek el moduna ulaşılabiliyor. Büyük metinler için yüksek kontrastlı klavyelerin ve düzenlerin geliştirildiği Android 10 güncellemesinde ekran kapalıyken parmak izi simgesini gösterme seçenekleri de eklenmiş durumda. Pil kullanım grafiğinde artık daha ayrıntılı bilgiler yer alıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Android 10 güncellemesi Galaxy Note 10’a ne zaman gelecek?

Galaxy Note 10 için de Android 10 güncellemesi dağıtılmaya başlandı. Telefonunuza henüz Android 10 güncellemesi gelmediyse telaş yapmanıza gerek yok. Önümüzdeki günlerde Android 10 güncellemesi Galaxy Note 10 modellerine geleceğini belirtelim.

İlgili Video