reklamı kapat

POPÜLER

Huawei Mate 20 Pro
Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mate 20 Pro Türkiye satışında hem iyi hem kötü haber

Gelişmiş amiral gemisi akıllı telefon modeli Huawei Mate 20 Pro almayı düşünenler için hem iyi hem de kötü bir haberimiz var.

Huawei Mate 20 Pro, hatırlarsınız kısa süre önce stoklarını tüketerek büyük bütün alışveriş sitelerinden kaldırılmıştı. Fiyatı bir ara 4.999 TL‘ye kadar inen, daha sonra ise 8.999 TL‘yi bularak satıştan kalkan gelişmiş amiral gemisi, bir kez daha büyük bir satış kanalında yerini aldı. Bu elbette güzel haber. Kötü haber ise Huawei Türkiye garantili 128 GB’lık siyah versiyon için istenen fiyatın tam 7.885 TL seviyesinde olması. Mate 20 Pro’nun yerini alan Mate 30 Pro biliyorsunuz Android lisansı olmadığından Türkiye’ye satılmıyor ve bu da Mate 20 Pro’nun fiyatını üzücü şekilde yükseltmeye devam ediyor. Halen Huawei’nin Mate 20 Pro için büyük çaplı yeni bir stok getirebileceği düşünülüyor. Ancak bunun yapılıp yapılmayacağı ya da yapılırsa ne zaman olacağı henüz bilinmiyor. Yerel satıcılarda da Huawei Türkiye garantisiyle kolay kolay bulunamadığı aktarılan telefon, halen kişilerin istediği ancak bir türlü ulaşamadığı nadir amiral gemisi akıllı telefonlar arasında yer alıyor. Bu da yukarıda da söylediğimiz gibi üzüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mate 20 Pro teknik olarak neler sunuyor?

6,39 inç boyutunda 3210×1440 piksel AMOLED ekran üzerine kurulan telefon, bu ekranda geniş bir çentik taşıyor. Kutusundan Android 9.0 üzerinde çalışan EMUI 9.0 ile çıkan model, gücünü Kirin 980 işlemci ve 6 GB RAM’den alıyor. Telefon özellikle Leica imzalı üçlü kamera sistemiyle dikkat çekiyor. Burada 40 MP (f1.8) geniş açı + 8 MP (f2.4) telefoto + 20 MP (f2.2) ultra geniş açı arka kamera ve 24 MP (f2.0) ön kamera kurulumu karşımıza çıkıyor. Biliyorsunuz bu kamera sistemi birçok yeni amiral gemisinden çok daha iyi sonuçlar sunuyor.

İlgili Video

İLGİLİ HABERLER