reklamı kapat

POPÜLER

Apple Watch 4 özellikleri

Apple Watch’tan daha iyi yararlanmak için ipuçları [Nasıl yapılır?]

Akıllı saat pazarındaki iddialı modellerden Apple Watch, kullanıcılar için gelişmiş özellikler sunuyor. Saatin öne çıkan özelliklerini ve nasıl kullanıldıklarını derledik.

Akıllı saat deneyimini son olarak Series 4 ile geliştiren Apple Watch, özellikle sağlık ve spor alanlarında kullanıcılara detaylı veriler sağlıyor ve ölçümler gerçekleştirebiliyor. Kalp ritmi ölçümü yapabilen Apple Watch gün içinde kişisel koçunuz görevini üstlenirken, telefona erişemediğinizde arama gerçekleştirerek hayatınızı kolaylaştırmayı ihmal etmiyor. Spor tutkunları için farklı antrenman takibi seçenekleri sunan saat aynı zamanda yüzme egzersizleri için de kullanılabiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Tüm bunların yanı sıra belki de en önemli özelliklerinden biri olan Acil SOS ise zor anlarda kurtarıcı görevini üstleniyor. Peki ama özelliklerle dolup taşan Apple Watch’un bu özellikleri nasıl kullanılıyor? Gelin kısaca bir göz atalım.

Kalp atış hızını ölçme

Dört adımda basit bir şekilde kalp atış hızınızı görüntüleyebilirsiniz. Öncelikle Kalp Atış Hızı uygulamasını açmanız gerekiyor. Daha sonra hareketsiz bekleyerek saatin kalp ritminizi ölçmesi için zaman tanımalısınız. Ölçümleri görüntülerken ekranı aşağı kaydırısanız dinlenirkenki kalp atış hızınızı, tekrar aşağı kaydırırsanız yürürkenki ortalamanızı görüntüleyebilirsiniz.

Aktivite yarışması başlatma

Apple Watch ile arkadaşlarınıza meydan okuyabilirsiniz. Bir aktivite yarışı başlatmak için Aktivite uygulamasını açtıktan sonra ekranı sola kaydırarak meydan okumak istediğiniz arkadaşınızı seçin. Daha sonra aşağı kaydırarak Yarış seçeneğini seçebilirsiniz.

Arama yapma

Apple Watch ile arama yapmak çok kolay. Saati ağzınıza yaklaştırdıktan sonra Siri’den rehberinizdeki birini aramasını istemeniz yeterli. Sesi açmak isterseniz de Digital Crown’u döndürerek ideal ses yüksekliğine ulaşabilirsiniz.

Antrenman başlatma

Apple Watch’un gelişmiş aktivite takip özelliklerini kullanmak için Antrenman uygulamasını açmanız gerekiyor. Bir hedef belirlemek için seçtiğiniz antrenmanın köşesindeki 3 nokta işaretine dokunmak veya hemen başlamak için antrenmana dokunmak yeterli. Antrenmanı sonlandırmak için ekranı sağa kaydırarak sonlandırma seçeneğini seçebilirsiniz. Özeti görüntülemek için de ekranı aşağı kaydırmak gerekiyor.

Acil SOS kullanımı

Bu özellik zor durumlarda hayat kurtarıcı olduğundan ayrı bir önem taşıyor. Acil SOS kullanımını aktif hale getirmek için Digital Crown altındaki yan düğmeye basılı tutmalı ve Acil SOS seçeneğini kaydırarak seçmeniz aramayı gerçekleştiriyor. Acil durumla ilgili düzenlemeleri Sağlık uygulamasından yapabilirsiniz.

Apple Watch Series 4, Türkiye’de 3.099 TL‘den başlayan fiyatlarla satışa sunuluyor.